نانو آفت کش هایی که دوستدار محیط زیست هستند

به گزارش اخبار نجوم، محققان یکی از شرکت های فعال در حوزه نانو آفت کش ارگانیکی را برای مقابله با آفات کشاورزی عرضه کردند که نه تنها برای محیط زیست و انسان مشکل ایجاد نمی کند، بلکه بسیار ارزان تر از آفت کش های شیمیایی است.

نانو آفت کش هایی که دوستدار محیط زیست هستند

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ، محسن کرمی مدیر عامل این شرکت نانوآفت کش ارگانیک فراوری شده را یک محصول دافع حشرات، کرم و انواع آفت های محصولات کشاورزی، به ویژه میوه ها دانست و اضافه نمود: ما با بهره گیری از خواص آفت گریزی عصاره های گیاهی و فرمولاسیون تجربی بیش از 10 عصاره گیاهی این محصول را فراوری و به بازار عرضه نموده ایم.

کرمی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت فراوری 3 هزار لیتر در روز از این آفت کش را داریم، اظهار کرد: از آنجایی که فروش آفت کش ها فصلی است و تنها در بعضی ماه ها از سال این محصول به وفور استفاده می گردد، میزان فروش ما در چنین ماه هایی تقریبا 20 هزار لیتر است.

وی با تاکید بر اینکه آفت کش های نانویی فراوری شده برای انسان و محیط زیست مشکل ساز نیست و حتی اگر روی میوه ها باقی بماند، مصرف آن باعث بیماری نمی گردد، خاطر نشان کرد: این محصول نسبت به آفت کش های شیمیایی از قیمت بسیار پایین تری برخوردار بوده و در عین حال کارایی بسیار بالایی نیز دارد.

مجری طرح از رایزنی با خریدارانی از سوریه و افغانستان برای خرید این محصول اطلاع داد که نمونه هایی به آن ها برای تست عملکرد محصول داده شده است و ادامه داد: نانو آفت کش ارگانیک ما بر خلاف سایر آفت کش های ارگانیک موجود در بازار، عصاره تقطیری گیاهی نیست و یک نوع نانوسوسپانسیون بوده که به دلیل دارا بودن عصاره های گیاهی، خاصیت آفت گریزی قوی تری نسبت به سایر آفت کش های گیاهی دارد و از سوی دیگر به دلیل دارا بودن نانوذرات بافت های گیاهی، غنی از مواد غذایی است که به آسانی از سطح برگ ها جذب می گردد.

به گفته وی قطر میانگین نانوذرات در فاز سوسپانسیون 30 نانومتر است و با کنترل فرآیند، امکان تغییر ابعاد نانوذرات وجود دارد. به طور میانگین 10 میلی لیتر از این آفت کش برای یک درخت متوسط کافی است.

کرمی از جمله مزیت های این آفت کش را استفاده از انواع مواد موثره گیاهی، ارگانیک بودن و فاقد هرگونه اضافه نمودنی شیمیایی، بدون تأثیر مخاطره آمیز بر روی بافت خاک و آب، فاقد هر گونه عنصر فلزی سنگین، قابلیت جذب مواد غذایی موجود در آفت کش از سوی برگ های درختان و پوست میوه ها، افزایش کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی، تقویت و افزایش مقاومت گیاه در سال های آینده غلظت بالاتر نسبت به سایر آفت کش های ارگانیک دانست.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 481

به "نانو آفت کش هایی که دوستدار محیط زیست هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانو آفت کش هایی که دوستدار محیط زیست هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید