موافقت دولت با برقراری بیمه بیکاری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه

به گزارش اخبار نجوم، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام خبر موافقت دولت با برقراری بیمه بیکاری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه، گفت: با تصویب آئین نامه مربوطه در هیات وزیران، از این پس بیمه بیکاری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه که ازجمله تکالیف قانون برنامه ششم توسعه کشور است اجرایی می گردد.

موافقت دولت با برقراری بیمه بیکاری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه

وی با اشاره به فرآیند طی شده برای تصویب نهایی این آئین نامه اضافه نمود: از جمله نقاط قوت مصوبه اخیر هیات وزیران مشارکت صنوف فرهنگی و هنری در تهیه و تدوین پیش نویس اولیه آن است که در جلسات متعدد با موضوع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه و برای سیر مراحل قانونی و اخذ نظر دستگاه های مربوطه و مندرج در تبصره یادشده به سازمان برنامه و بودجه ارسال و توسط سازمان مزبور برای تصویب تقدیم دولت شد و پس از جلسات متعدد در کمیسیون فرهنگی دولت و حصول وفاق در مجموعه دستگاه های ذی ربط به ویژه وزارت رفاه و سازمان تامین اجتماعی، آیین نامه مربوطه آنالیز نهایی شد و در جلسه مورخه 30 آذر توسط هیات وزیران تصویب شد.

صالحی اعلام نمود: برای اولین بار برای حمایت از این قشر فرهیخته بیمه بیکاری اجرا خواهد شد چراکه عمده این مشاغل در زمره مشاغل آزاد تعریف و تا به امروز مشمول حمایت های قانون بیمه بیکاری نشده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: یکی از آسیب پذیرترین مشاغل در هر کشوری مشاغل حوزه فرهنگ، هنر و رسانه است چرا که با هر فشار و چالش اقتصادی و اقتصادی، تولیدات آن از سبد مصرفی خانوار حذف یا از اولویت خارج می گردد. بحران بیماری کرونا و تعطیلی های پی در پی مشاغل فرهنگی و هنری، علی رغم حمایت های اجرا شده توسط دولت، معین کرد شاغلان این فعالیت ها باید از یک پشتوانه محکم تری برخوردار شوند تا پوشش دهنده و حامی معیشت این قشر فرهیخته باشد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 732

به "موافقت دولت با برقراری بیمه بیکاری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت دولت با برقراری بیمه بیکاری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید