معرفی یک همجنسگرا به عنوان وزیر دولت جو بایدن، شکست رکورد حضور زنان در دولت امریکا

به گزارش اخبار نجوم، شهردار سابق ساوت بند در ایالت ایندیانا در صورت کسب رای اعتماد مجلس سنا اولین عضو کابینه دولت فدرال آمریکا خواهد بود که به طور علنی همجنسگرایی خود را اعلام کرده است.

معرفی یک همجنسگرا به عنوان وزیر دولت جو بایدن، شکست رکورد حضور زنان در دولت امریکا

جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای گفت که پیت بودجج را به عنوان وزیر حمل و نقل در دولت آینده انتخاب کرده است. پیت بودجج در جریان رقابت مقدماتی دموکرات ها برای گزینش نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری رقیب جو بایدن بود.

به گزارش یورونیوز، شهردار سابق ساوت بند در ایالت ایندیانا در صورت کسب رای اعتماد مجلس سنا اولین عضو کابینه دولت فدرال آمریکا خواهد بود که به طور علنی همجنسگرایی خود را اعلام کرده است.

انتظار می رود که سمت وزیر حمل و نقل در دولت جو بایدن با توجه به برنامه او برای تصویب یک بسته محرک اقتصادی برای سرمایه گذاری در زیرساخت ها با حمایت هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه، اهمیت زیادی داشته باشد.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا همچنین به گزارش رسانه های این کشور قصد دارد جنیفر گرانهلم، فرماندار پیشین ایالت میشیگان را به عنوان وزیر انرژی معرفی کند. جنیفر گرانهلم اولین فرماندار زن ایالت میشگان بود. در صورت رای اعتماد مجلس سنا به جنیفر گرانهلم و دیگر نامزدهای عضویت در کابینه جو بایدن رکورد حضور زنان در کابینه آمریکا با حضور 9 زن شکسته خواهد شد.

رسانه های آمریکا همچنین گزارش داده اند که رئیس جمهوری منتخب این کشور در نظر دارد جینا مک کارتی را به عنوان هماهنگ کننده ارشد امور اقلیمی معرفی کند. جینا مک کارتی سابقه فعالیت به عنوان رئیس اداره حفاظت از محیط زیست ایالات متحده را دارد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 707

به "معرفی یک همجنسگرا به عنوان وزیر دولت جو بایدن، شکست رکورد حضور زنان در دولت امریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی یک همجنسگرا به عنوان وزیر دولت جو بایدن، شکست رکورد حضور زنان در دولت امریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید