تور روسیه: مسکو: پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو باعث بی ثباتی در شمال اروپا خواهد شد

به گزارش اخبار نجوم، مقامات روسیه برای چندمین بار در چند روز گذشته درباره عواقب پیوستن سوئد و فنلاند به سازمان ناتو هشدار دادند.

تور روسیه: مسکو: پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو باعث بی ثباتی در شمال اروپا خواهد شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

سرویس بین الملل خبرنگاران- حامد شیخ پور؛ روسیه برای چندمین بار در چند روز گذشته درباره عواقب پیوستن سوئد و فنلاند به سازمان نظامی پیمان آتلانتیک شمالی هشدار داد.

براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه روز آدینه هشدار داد که پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو خطر بی ثباتی در شمال اروپا را در پی خواهد داشت.

ماریا زاخارووا در متنی که در وبسایت وزارت خارجه روسیه منتشر نموده، گفت: این پوشیده نیست که ناتو در قلمروی این کشورها حضوری فعال دارد، آنها رزمایش گسترده در آنجا برگزار می نمایند. و تعیین است که چرا ناتو به این احتیاج دارد؛ هدف ایجاد پتانسیل نظامیگیری و توسعه جغرافیایی(ناتو) است و ایجاد یک بال دیگر برای تهدید نظامی روسیه است. اما تعیین نیست که چرا همسایگان سوئدی و فنلاندی ما به یک مرز تازه برای رویارویی روسیه با ناتو تبدیل می شوند. عواقب منفی برای صلح و ثبات در شمال اروپا کاملا محسوس است.

علیرغم هشدار روسیه، ماگدالنا اندرسون نخست وزیر سوئد روز چهارشنبه خاطرنشان کرد که استکهلم در ماه ژوئن درخواست خود برای عضویت در ناتو را به دبیرخانه این سازمان تحویل خواهد داد. بعلاوه منابع خبری غربی میگویند که فنلاند نیز در تابستان امسال درخواست خود را برای عضویت در پیمان ناتو ارائه خواهد نمود.

در واکنش به این تصمیم، دیمیتری مدودوف معاون شورای امنیت روسیه روز پنجشنبه هشدار داد در صورت پیوستن سوئد و فنلاند به ائتلاف ناتو، روسیه مجبور به دفاع از مرزهای خود شده و احتمالاً تسلیحات اتمی را وارد حوزه بالتیک خواهد نمود.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در این خصوص گزارش کرد، مسکو به ناتو هشدار داده است که اگر سوئد و فنلاند به این ائتلاف نظامی بپیوندند، روسیه مجبور به تقویت مرزهای خود خواهد شد و و هیچ تعهدی در آینده به بالتیک عاری از سلاح هسته ای وجود نخواهد داشت.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین نیز روز دوشنبه در واکنش به خبر پیوستن فنلاند و سوئد به ائتلاف ناتو تأکید نموده بود که توسعه بیشتر این ائتلاف به امنیت اروپا کمکی نمی کند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 خرداد 1401 بروزرسانی: 19 خرداد 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1385

به "تور روسیه: مسکو: پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو باعث بی ثباتی در شمال اروپا خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: مسکو: پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو باعث بی ثباتی در شمال اروپا خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید