مسکو تحرکات ناو جنگی اسپانیا در دریای سیاه را زیر نظر دارد

به گزارش اخبار نجوم، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع روسیه امروز چهارشنبه اظهار داشت که تردد یک فروند کشتی جنگی اسپانیا در دریای سیاه را رصد می نماید.

مسکو تحرکات ناو جنگی اسپانیا در دریای سیاه را زیر نظر دارد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

این رخ داد حین برگزاری رزمایش مشترک اوکراین و ناتو در همین منطقه روی داده است.

وزارت دفاع روسیه در این خصوص بیان کرد که ناو اسپانیایی برای شرکت در رزمایش ناتو تحت اسم نسیم -2021 چهارشنبه وارد دریای سیاه شده است. در این رزمایش که از هفته گذشته آغاز شد بیش از 30 کشور حضور دارند.

در روزهای گذشته هم مرکز کنترل دفاع ملی روسیه بیان کرد واحد شرقی ارتش این کشور در حال رصد ناو جاسوسی Dupuy de Lome فرانسه است که در دریای ژاپن و تنگه تاتار حضور دارد.

این ناو جاسوسی از تاریخ 5 جولای امسال میلادی وارد این منطقه شده است.

این ناو جاسوسی در سپتامبر سال گذشته به همراه ناوهای آمریکا، رزمایش روسیه در دریای سیاه را زیر نظر گرفته بود.

رویارویی نیروی دریای روسیه با کشتی ها و ناوهای کشورهای اروپایی در دریای سیاه و دیگر منطقه ها مرزی دریایی روسیه در یک ماه اخیر موجب پیش آمدن تنش هایی میان مسکو و کشورهای غربی شده تا جائی که روسیه رسماً بیان کرد کشتی ها و ناوهایی که مرزهای دریایی این کشور را نادیده بگیرند هدف قرار می دهد. عمده این تنش ها میان روسیه و انگلیس بود.

به گزارش خبرنگاران، ورود غیرقانونی ناوشکن انگلیسی به آب های منطقه ای روسیه نزدیک سواحل شبه جزیره کریمه، حملات ارتش روسیه برای جلوگیری از پیشروی ناوشکن انگلیسی و هم افزایش بی سابقه گشتی های دریایی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در منطقه، باعث افزایش بی سابقه تنش در دریای سیاه شد.

در پی این حادثه، وزارت امور خارجه روسیه سفیر انگلیس در مسکو را احضار کرد و هشدار داد در صورت تکرار اقدامات تحریک آمیز این چنینی در آینده، انگلیس مسئول نتایج احتمالی خواهد بود. این هشدار بعلاوه به وسیله الکساندر گروشو معاون وزیر امور خارجه روسیه حین مشارکت در نشست امنیت بین المللی مسکو تکرار شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1057

به "مسکو تحرکات ناو جنگی اسپانیا در دریای سیاه را زیر نظر دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو تحرکات ناو جنگی اسپانیا در دریای سیاه را زیر نظر دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید