تور اروپا: متا تهدید به ترک اروپا را انکار کرد!

به گزارش اخبار نجوم، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، این در حالی است که طی روزهای گذشته بعضی رسانه ها گزارش هایی مبنی بر تهدید فیس بوک و اینستاگرام از این منطقه نموده بودند. در این گزارش ها علت این امر نیز معین نبودن توافقنامه میان آمریکا و اتحادیه اروپا برای جایگزین کردن توافقنامه پیشین حریم خصوصی میان شان بود.

تور اروپا: متا تهدید به ترک اروپا را انکار کرد!

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

تهدید متا به ترک اتحادیه اروپا در آخرین گزارش عایدی این شرکت رصد شده بود. در اسناد مذکور آمده بود اگر آمریکا و اتحادیه اروپا به توافقنامه تازهی برای انتقال داده دست نیابند احتمالاً این شرکت نمی تواند بعضی از مهم ترین محصولات و سرویس هایش مانند فیس بوک و اینستاگرام را در اروپا ارائه کند.

البته متا در پست وبلاگی تازه خود هشدار مشابهی را نیز منتشر نموده اما در آن نامی از فیس بوک و اینستاگرام وجود ندارد.

بیم های اصلی متا درباره آینده اش در قاره اروپا توافقنامه های بندرگاه امن(Safe Harbour) و حامی حریم خصوصی(Privacy Shield)است که هر دو آنها طی سال های اخیر به وسیله دیوان دادگستری اروپا لغو شده اند زیرا نگرانی هایی درباره شرایط داده های شهروندان اروپایی در سرورهای آمریکایی وجود دارد. همانطور که متا اشاره نموده، این تنها شرکتی نیست که به دلایل گفته شده با عدم قطعیت روبرو است. بعلاوه این شرکت در بخشی از پست وبلاگی خود اظهار می نماید حداقل 70 شرکت دیگر نیز درباره این چالش اظهار نگرانی نموده اند.

در این پست آمده است: ما خواستار حفاظت از حقوق بنیادین کاربران اتحادیه اروپا هستیم و می خواهیم اینترنت همچون گذشت بدون هیچ اختلالی در زمینه همخوانی با قوانین به فعالیت خود ادامه دهد اما در مرزهای کشورها محدود نشود.

این در حالی است که به نظر می رسد قانونگذاران اروپایی از منظره خروج متا از اتحادیه اروپا استقبال نموده اند. برونو لو ماری وزیر اقتصاد فرانسه در پاسخ به سوالی درباره امکان خروج فیس بوک و اینستاگرام از منطقه گفت: من تایید می کنم زندگی بدون فیس بوک خوب است و ما بدون آن خیلی خوب زندگی خواهیم کرد. شرکت های بزرگ دیجیتالی باید درک نمایند قاره اروپا در برابر قدرت حاکمیت خود مقاومت نموده و بر آن تاکید دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 خرداد 1401 بروزرسانی: 5 خرداد 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1371

به "تور اروپا: متا تهدید به ترک اروپا را انکار کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا: متا تهدید به ترک اروپا را انکار کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید