عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق: حشدالشعبی ارتباطی با حمله به فرودگاه اربیل ندارد خبرنگاران

به گزارش اخبار نجوم، یکی از رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق تأکید کرد که سازمان الحشدالشعبی هیچ ارتباطی با حمله راکتی به فرودگاه اربیل ندارد.

عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق: حشدالشعبی ارتباطی با حمله به فرودگاه اربیل ندارد خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، غیاث سورجی از رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق با اشاره به اینکه الحشدالشعبی در حمله به فرودگاه اربیل دخیل نبوده است، از دست داشتن یک سرویس اطلاعاتی در این حمله اطلاع داد.

سورجی در مصاحبه با وبگاه المعلومه گفت که شایسته نیست گروه های الحشدالشعبی را به حمله به شهر اربیل متهم کرد چرا که الحشدالشعبی یک نهاد رسمی است.

او اضافه نمود که بعضی نهاد های سیاسی و مشخصا حزب دموکرات سعی دارند از این موضوع سوء استفاده سیاسی نمایند.

سورجی توضیح داد که احتمال قوی این است که یک سرویس اطلاعاتی در حمله به فرودگاه اربیل دست داشته و هدف آن نیز بحرانی کردن اوضاع عراق است در نتیجه پیش از هر گونه اظهارنظری بدون داشتن ادله قانونی، بایستی منتظر نتایج تحقیقات ماند.

اخیرا فرودگاه بین المللی اربیل و یک پایگاه آمریکا در این فرودگاه هدف حمله راکتی نهاده شد و پس از آن یک گروه عراقی تازه تأسیس سرایا اولیاء الدم با بیان اینکه اشغالگران آمریکایی در هیچ جای عراق امنیت نخواهند داشت، مسئولیت حمله به اربیل را برعهده گرفت.

این گروه شرح داد که با 24 فروند موشک، پایگاه نظامیان آمریکایی در اربیل را هدف قرار داده و وعده داد که عملیات های بیشتری علیه اشغالگران آمریکایی حاضر در منطقه کردستان عراق انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 847

به "عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق: حشدالشعبی ارتباطی با حمله به فرودگاه اربیل ندارد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق: حشدالشعبی ارتباطی با حمله به فرودگاه اربیل ندارد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید