ظریف با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ملاقات کرد

به گزارش اخبار نجوم، وزیر امور خارجه با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، همکاری های جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی اتمی مورد بحث و گفت وگو نهاده شد.

ظریف با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ملاقات کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی که در رأس هیئتی به تهران سفر نموده، بعدازظهر امروز با محمدجواد ظریف رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران ملاقات و گفت وگو کرد.

ظریف در این ملاقات توضیح داد که آژانس باید اصول بی طرفی و حرفه ای گری را در تعاملات خود رعایت کند.

وزیر امور خارجه اعلام کرد که جمهوری اسلامی به دنبال ادامه همکاری با آژانس در شرایط عادی و در چارچوب مقررات بین المللی است.

در ملاقات ظریف وزیر امور خارجه با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، همکار ی های جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی اتمی مورد بحث و گفت وگو نهاده شد.

وزیر امور خارجه در این ملاقات تأکید کرد همکاری های ایران و آژانس همیشه بر مبنای تعهدات بین المللی و در چارچوب فنی و حرفه ای بوده است.

ظریف اضافه کرد :همانطور که آژانس نیز بارها تائید نموده است بیشترین همکاری ها در حوزه پادمانی بین ایران و آژانس وجود دارد و این جهت می تواند در همین چارچوب ادامه پیدا کند.

وزیر امور خارجه کشورمان ابراز امیدواری کرد با حل اختلافات موجود بر اساس اعتماد متقابل، همکاری های دو طرف در چارچوب مقررات پادمانی و بر مبنای حسن نیت ادامه یابد.

در این ملاقات گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی تأکید کرد که آژانس وظایف خود را بر اساس اصول بی طرفی و حرفه ای گری و همچنین در چارچوب صرف ملاحظات فنی انجام می دهد.

وی اضافه کرد: همکاری های بین ایران و آژانس در گذشته به نفع دو طرف بوده و با غلبه بر بعضی مسائل، می توان این همکاری ها را ادامه داد.

در این ملاقات سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه، بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی، سعید خطیب زاده سخنگوی دستگاه دیپلماسی و کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس حضور داشتند.

گروسی در این سفر با حسن روحانی رئیس جمهور نیز ملاقات خواهد نمود.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 519

به "ظریف با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید