شدیدترین بارندگی قرن در ایران صحت دارد؟

به گزارش اخبار نجوم، به گزارش خبرنگاران، در فضای مجازی شایعه ای مبنی بر شدیدترین بارنگی قرن در ایران طی 72 ساعت آینده منتشر شده است. یک کارشناس سازمان هواشناسی در این مورد شرح داد.

شدیدترین بارندگی قرن در ایران صحت دارد؟

شدیدترین بارندگی قرن در ایران صحت ندارد

ضرابی، کارشناس سازمان هواشناسی روز شنبه در این مورد در یک برنامه خبری گفت: این خبرها شایعاتی است که گاهی در فضای مجازی منتشر می گردد و صحت ندارد.

او با رد شایعات شدیدترین بارندگی قرن در ایران گفت: بارندگی خواهیم داشت اما نه اینطور که این شایعات می گویند.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: مدل ها و نقشه های امروز نشان می دهد که احتمالا از دوشنبه شب و به ویژه سه شنبه در غالب نقاط کشور به جز بخش های شمال غرب، شرق و جنوب شرق کشور بارندگی خواهیم بود.

ضرابی بعلاوه درباره اطلاع رسانی به مردم درباره سامانه بارشی گفت:ما امروز در مرکز پیش بینی با توجه به صحبت های همکاران به یک نظر رسیدیم. فردا نظر قطعی خود را برای صدور اطلاعیه و هشدار درباره ورود سامانه بارشی که به ایران می آید، بیان می کنیم.

اعلام شرایط نارنجی و زرد در اغلب استان ها

امروز سازمان هواشناسی با اعلام شرایط نارنجی و زرد نسبت به تشدید فعالیت سامانه های سرد بارشی در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه و همزمان کاهش محسوس دما در اغلب استان ها به علت نفود دو سامانه هوای ناپایدار به کشور هشدار داد.سازمان هواشناسی از ورود دو سامانه هوای ناپایدار به کشور نیز خبر داده است که بر این اساس سامانه اول مربوط به تشدید فعالیت سامانه نسبتا سرد بارشی از سه شنبه (25 آبان) تا چهارشنبه (26 آبان) است.

بعلاوه بر اساس این گزارش سامانه دوم بارشی از روز سه شنبه تا چهارشنبه فعال می گردد که به بارش برف و باران و مه گرفتگی منجر می گردد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1228

به "شدیدترین بارندگی قرن در ایران صحت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شدیدترین بارندگی قرن در ایران صحت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید