زنگ کارگاه مزرعه خانواده در جنوب شهر خورد ، تره و ریحون بکار، سر سفره بگذار!

به گزارش اخبار نجوم، مرکز آموزش و کلینیک گل و گیاه حضرت قائم(عج)، کارگاه آموزشی رایگان پاییزه با عنوان مزرعه خانواده را در بوستان قائم(عج) منطقه18 راه اندازی نموده است.

زنگ کارگاه مزرعه خانواده در جنوب شهر خورد ، تره و ریحون بکار، سر سفره بگذار!

به گزارش خبرنگاران، در این کارگاه آموزشی پاییزه، شهروندان به صورت خانوادگی با چگونگی کاشت و نگهداری انواع گیاهان آشنا می شوند و با اطلاعاتی که به دست می آورند و بعلاوه با هدایت های کارشناسان کلینک گل و گیاه قائم(عج) به راحتی می توانند در منازل خود مزرعه کوچکی درست نمایند.

نادیا انتخاب مسئول مرکز آموزش و کلینیک های گل و گیاه منطقه18 درباره دلیل و چگونگی اجرای این طرح گفت: راه اندازی کارگاه آموزشی مزرعه خانواده با 2 هدف اجرا شده است؛ شهروندان منطقه با زبانی ساده و علمی، چگونگی کاشت، تکثیر و نگهداری انواع گیاهان فصلی و آپارتمانی را می آموزند و با بهره گیری از دانش خود می توانند در زمینه اشتغالزایی و کسب در آمد پیروز باشند. ضمناً تشویق آنها به تکثیر و کاشت گیاهان سبب افزایش سرانه فضای سبز این منطقه نیز خواهد شد.

شرکت نمایندگان در این کارگاه که بیشتر آنها از اعضای یک خانواده هستند دوره های فشرده آموزشی را پشت سر می گذارند. کارآموزان سپس به طور عملی آموخته های خود را در قطعه های کوچکی از زمین های کشاورزی منطقه اجرا نموده و به کاشت انواع گیاهان و سبزیجات مثل تره و ریحان و ... می پردازند و می توانند این محصولات را به خانه شان ببرند و استفاده نمایند.

علاقه مندان به شرکت در کارگاه آموزشی مزرعه خانوادهمی توانند همه روزه به پایگاه گیاه پزشکی و آموزش گل و گیاه قائم(عج) واقع در بلوار معلم، داخل بوستان قائم(عج) بعد از آبنمای دوم مراجعه نمایند و یا باشماره 66206567 تماس بگیرند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 مهر 1401 بروزرسانی: 12 مهر 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1474

به "زنگ کارگاه مزرعه خانواده در جنوب شهر خورد ، تره و ریحون بکار، سر سفره بگذار!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگ کارگاه مزرعه خانواده در جنوب شهر خورد ، تره و ریحون بکار، سر سفره بگذار!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید