زندگی سخت خانواده خلیلی در بندر بوالخیر

به گزارش اخبار نجوم، خانواده خلیلی در خانه ای قدیمی واقع در روستای بندر بوالخیر از توابع شهر دلوار تنگستان زندگی میکنند، خانواده ای متشکل از 5 فرزند که سه فرزند معلول ذهنی شدید و دو فرزند سالم تشکیل شده است. مادر و پدر دختر خاله و پسر خاله هستند. نبود مشاوره ژنتیکی در ازدواج باعث مشکل معلولیت جسمی و ذهنی این فرزندان شده است.

زندگی سخت خانواده خلیلی در بندر بوالخیر

در طول سنوات اخیر با توجه به هشدار هایی که از سوی دلسوزان نظام و کارشناسان امر داده شد، منجر به اعمال تغییراتی در نحوه سیاست گذاری ها برای تشویق زوجین و خانواده ها به فرزند آوری شده که البته همچنان ضعف ها و خلا های بسیاری در این عرصه وجود دارد که می طلبد با نگاهی ویژه و دور اندیشی هوشمندانه تری به آن پرداخته گردد. اما آنچه که لزوم واکاوی هر چه بیشتر آن احساس می گردد، موضوع ازدواج های فامیلی است، پیوند هایی که بعضی از آن ها هیجانی، بعضی دیگر بر اساس ملاحضات سنتی و فرهنگی منعقد می گردد.

معلولیت و مسائل و بیماری های جسمی، پوستی و در یک کلام به حاشیه رفتن سلامت، حاصل بعضی از ازدواج هایی است که می شد به شکلی دیگر رقم بخورد و شیرینی زندگی را به تلخی و گرفتاری مبدل نسازد.

خانواده خلیلی از 5 فرزند که سه فرزند معلول ذهنی شدید و دو فرزند سالم تشکیل شده است. مادر و پدر دختر خاله و پسر خاله هستند، پدر ملوان لنج است و کمتر در منزل حضور دارد، فرزندان معلول یک پسر 25 ساله و دو دختر 30 ساله و 20 ساله می باشد. بیشتر کار های بچه ها را مادر خانواده انجام میدهد، خواهر سالم هم یاری مادر است.

نبود مشاوره هایی همانند روحی، روانی، رفتاری و ژنتیکی باعث ایجاد معضلاتی برای خانواده می گردد. مشاوره ژنتیکی یکی از مولفه های اساسی در ازدواج به تعداد می رود که نبود آن مسائلی از قبیل معلولیت های جسمی و ذهنی برای فرزندان بوجود می آورد.

عکاس: احمد بلباسی/ صداوسیما

منبع: فرارو
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1073

به "زندگی سخت خانواده خلیلی در بندر بوالخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی سخت خانواده خلیلی در بندر بوالخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید