رکود بازار مسکن در 4 منطقه پایتخت

به گزارش اخبار نجوم، تهران (پانا) - تحقیقات میدانی از شرایط بازار مسکن در چهار منطقه جنوبی پایتخت نشان می دهد در غالب محلات این مناطق رکود حاکم است به طوری که این رکود طی حدود دو ماه گذشته بر بازار این مناطق وارد شده است. مناطق 15، 16، 19 و 20 جنوبی ترین مناطق شهری پایتخت هستند.

رکود بازار مسکن در 4 منطقه پایتخت

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش دنیای اقتصاد، آنالیز گزارش های میدانی از شرایط بازار مسکن در منطقه 15 به استناد گفته بعضی واسطه های ملکی فعال در این مناطق از کاهش خرید و فروش ملک در این منطقه حکایت دارد. براساس اظهارات بعضی از مشاوران ملکی منطقه 15، در بین خریداران و فروشندگان یک بلاتکلیفی نسبت به آینده وجود دارد. این شرایط تقریبا در بیشتر محلات مناطق چهارگانه جنوبی تهران صادق است.

در منطقه 16 نیز، طی حدود دو ماه گذشته بازار مسکن با رکود نسبی روبرو بوده است. بعضی مشاوران بنگاه های معاملات ملکی در این مناطق هم ضمن تایید این موضوع، بر این باورند که رکود در بازار مسکن موقتی است و در دو ماه پایانی سال البته به رسم ادوار گذشته وارد دوره رونق می گردد. همچنین تحقیقات میدانی از شرایط بازار مسکن در منطقه 19 هم از کاهش قیمت ها طی بیش از یک ماه گذشته حکایت دارد؛ بعضی از مشاوران ملکی در این منطقه بر این باورند که درحال حاضر بازار مسکن در این منطقه در رکود به سر می برد و این رکود را ادامه دار می دانند.

به اعتقاد آنها رکود در بازار مسکن حتی می تواند تا انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال آینده ادامه داشته باشد. اما جنوبی ترین منطقه تهران یعنی منطقه 20 هم با افت شدید خریدار و فروشنده روبرو شده، درحالی که تا پیش از دو ماه پیش با وجود خریدار در بازار، تعداد فایل های عرضه شده از سوی فروشندگان کم بود. آنچه درحال حاضر رخ داده در بیشتر محلات مناطق جنوبی هم صادق است و از کاهش تعداد خریداران و افزایش تعداد فایل های فروش حکایت دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 735

به "رکود بازار مسکن در 4 منطقه پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکود بازار مسکن در 4 منطقه پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید