روایتی متفاوت از تهران و قصه هایش برای روزهای کرونا و قرنطینه

به گزارش اخبار نجوم، طراح و سردبیر قصه های تهران در گفت وگو با ایسنا با اشاره به متوقف شدن تهران گردی و گردشگری نسبت به گذشته و به واسطه شیوع ویروس کرونا، بیان نمود: در این شرایط، پیشنهادی مطرح شد تا با یاری اهالی هنر و گردشگری، این موضوعات را در این روزها همچنان زنده نگه داریم، بنابراین این اقدام را از هفته تهران و با حمایت منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد شروع کردیم.

روایتی متفاوت از تهران و قصه هایش برای روزهای کرونا و قرنطینه

رضا دبیری نژاد با اشاره به فراوری محتوای مناسب در فضای مجازی و انجام برنامه ریزی ها برای ساخت یک مجله فرهنگی گردشگری در فضای مجازی اظهار کرد: فصل اول این مجله در هفته تهران و هفته گردشگری به مدت هشت روز و به صورت پیوسته انجام شد که آن موقع نیز با مشارکت صفحه های متعدد مانند موزه ها و تهران گردها در فضای اینستاگرام به صورت مشترک انجام می شد.

وی برنامه ریزی صورت گرفته برای اجرای فصل دوم قصه های تهران را با همان موضوع و تا انتها سال دانست و ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است تا هفته ای یک برنامه به صورت پیوسته و تا انتها سال با موضوعات تاریخی و فرهنگی پوشش دهیم.

به گفته وی در بخش بداهه گردی در تهران، به نقاطی سر زده می گردد که به جاهایی برویم که کمتر مردم امکان دسترسی و بازدید دارند و حتی در اختیار بعضی نهادها یا مالکان خصوصی است. همچنین در بخش شهر تماشا آثار سینمایی بازخوانی می شوند.

او با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای یک بخش مخصوص بچه ها شرح داد: قصه های تهران به زبان بچه ها و با یاری بچه ها و متخصصان گردشگری کوچک به عنوان کوچه به کوچه اجرا می گردد، چون قصد داریم همه اعضای خانواده را در اجرای این برنامه پوشش دهیم.

وی با اشاره به اجرای شهر فرنگ و خیمه شب بازی در این برنامه که به صورت زنده از اینستاگرام پخش می گردد، ادامه داد: در بخش آن چه که گذشت نیز به بعضی از رویدادها و رجال تاریخی تهران می پردازیم و روایت آن ها بیان می گردد. همچنین در بخش چهارسوق باورها، رسوم و فرهنگِ مردمی تهران با حضور متخصصان مختلف فرهنگی مرور می گردد.

در نخستین بخش از فصل دوم قصه های تهران؛ بداهه گردی در خانه مستوفی انجام می گردد. چارسوق تهران سراغ سفرنامه خوانی رفته و شهرتماشا گذری دارد به اجراهای مرحوم مرتضی احمدی. همچنین آنچه گذشت روایتی از دارالفنون را بیان می نماید و کوچه به کوچه داستانِ خروس قندی را برای بچه ها می خواند. این قصه ها پنج شنبه چهارم دی به صورت زنده از صفحه TEHRANSTORIES.PRP و در ساعت 20 اجرا می شوند.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 734

به "روایتی متفاوت از تهران و قصه هایش برای روزهای کرونا و قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایتی متفاوت از تهران و قصه هایش برای روزهای کرونا و قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید