سینمای کوتاه ایران با 4 فیلم از انجمن سینمای جوانان مرور می گردد

به گزارش اخبار نجوم، تهران (پانا) - جشنواره بین المللی فیلم MOSCOW کشور روسیه میزبان 4 فیلم کوتاه از انجمن سینمای جوانان ایران خواهد بود.

سینمای کوتاه ایران با 4 فیلم از انجمن سینمای جوانان مرور می گردد

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، چهار فیلم کوتاه از تولیدات انجمن در چهل و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم مسکو (MOSCOW International Film Festival) به نمایش درخواهند آمد.

برپایه این گزارش فیلم های کوتاه دوآل پا به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا مرادی، دکل به نویسندگی و کارگردانی بابک مصطفوی، فشن به نویسندگی و کارگردانی فردین انصاری و جان داد به نویسندگی و کارگردانی سهیلا پورمحمدی، در بخش غیر رقابتی مرور سینمای ایران (Motives Of Persia) جشنواره بین المللی فیلم MOSCOW اکران می شوند. این آثار به وسیله امور بین الملل انجمن به دوره چهل و چهارم جشنواره مسکو معرفی شده اند.

جشنواره بین المللی فیلم مسکو در سال 1935 تأسیس شد و از سال 1959 به یک رویداد پیوسته تبدیل شد.

برگزارنمایندگان این جشنواره بر این باورند که فیلم سازان دنیا خود را می آفرینند، زبان تصویر تازه ای را شکل می دهند و حتی جهت جدیدی را برای هنر ملی و بین المللی به عنوان یک ناظرکل تعریف می نمایند. کنستانتین استانیسلاوسکی درباره این جشنواره گفته بود: من به جشنواره مسکو، باور دارم.

بخش مرور سینمای ایران (Motives Of Persia) در این جشنواره، بخشی غیر رقابتی است که با الهام از منظومه شعری با نام Persian Motifs، سروده سرگئی یسنین، شاعر اهل روسیه، نام گذاری شده و در بزرگداشت این شاعر، برگزار می گردد. سرگئی یسنین (1925 - 1895) مانند اسلاف بزرگ خود پوشکین و لرمانتوف،آرزوی سفر به سرزمین شگفت انگیز ایران را در سر می پروراند و با این که هرگز پای در شیراز و خراسان نگذاشته بود، از خاستگاه عشقی که به ایران می ورزید، این سرزمین ها را سوار بر اسب صورتی تخیل خویش نموده، منظومه Persian Motifs را سروده است. این منظومه در ایران با نام در مایه های ایرانی به ترجمه حمیدرضا آتش برآب به چاپ رسیده است.

شایان ذکر است دو فیلم کوتاه نسیم اثر حمیدرضا قاسمی و نفس نکش ساخته میلاد نسیم سبحان از ایران، در بخش اصلی رقابتی این دوره از جشنواره مسکو با آثار راه یافته از دیگر کشورهای دنیا رقابت خواهند کرد.

چهل و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم مسکو از 26 آگوست تا 2 سپتامبر 2022 در مسکو برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 شهریور 1401 بروزرسانی: 5 شهریور 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1453

به "سینمای کوتاه ایران با 4 فیلم از انجمن سینمای جوانان مرور می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینمای کوتاه ایران با 4 فیلم از انجمن سینمای جوانان مرور می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید