رضایی در رفتارش بازنگری کند، به دشتی و جهانی رضایتنامه نمی دهیم

به گزارش اخبار نجوم، رسول کربکندی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به شرایط این روزهای تیم فوتبال باشگاه ذوب آهن و برکناری رحمان رضایی از سرمربیگری این تیم، تاکید کرد که در بازی با مس رفسنجان میلیچ به عنوان سرمربی موقت روی نیمکت می نشیند و سرمربی جدید کارش را در نیم فصل دوم استارت می زند.

رضایی در رفتارش بازنگری کند، به دشتی و جهانی رضایتنامه نمی دهیم

کربکندی که در هفته های گذشته چالش زیادی با رحمان رضایی داشت، از رفتار و صحبت های سرمربی سابق ذوبی ها انتقاد و اظهار امیدواری کرد وی در رفتارش تجدیدنظر کند.

سخنگوی باشگاه ذوب آهن در این مصاحبه همچنین اعلام کرد پرداخت پول شستا به فدراسیون فوتبال بابت مطالبات مارک ویلموتس خللی در تعهد این شرکت نسبت به ذوب آهن ایجاد نکرده است.

* خبرنگاران - سرمربی جدید ذوب آهن دقیقاً چه زمانی معرفی خواهد شد؟

- رسول کربکندی: قرار است مدیرعامل گزینه سرمربیگری را تا آخر این هفته و یا اوایل هفته بعد به هیات مدیره بیاورد؛ بنابراین بعید است سرمربی جدید به بازی روز یکشنبه مقابل مس رفسنجان برسد. فعلاً میلیچ به صورت موقت سرمربی تیم است و مقابل مس رفسنجان ذوب آهن را هدایت می کند.

* در روزهای گذشته صحبت از گزینه های مختلفی برای سرمربیگری در ذوب آهن بود؛ از فرهاد مجیدی و مجتبی حسینی گرفته تا منصور ابراهیم زاده.

- ما سه یا چهار گزینه داشتیم که مذاکراتی با آنها اجرا شده. مدیرعامل جمع بندی برنامه ها و صحبت ها را به هیات مدیره می آورد و آنجا تصمیم می گیریم. شخصاً هم با هیچ گزینه ای مذاکره نداشته ام.

* آیا این اسامی که ذکر شد، گزینه های ذوب آهن هستند؟

- اسمی از هیچکس نمی آورم. فردی که بتواند به ذوب آهن کمک کند، انتخاب خواهد شد. تمام جوانب را مدنظر خواهیم داشت. البته آقای ابراهیم زاده در حال حاضر در کشور آمریکا است و بررسی روی گزینه های دیگر انجام می شود.

رسول کربکندی

* با مطرح شدن نام مجتبی حسینی برای سرمربیگری در ذوب آهن، باشگاه نفت مسجد سلیمان بیانیه ای را صادر و اعلام کرد به حسینی اجازه جدایی نمی دهد. چقدر امکان دارد حسینی سرمربی بعدی ذوب آهن باشد؟

- اینقدر حرفه ای هستیم که با مربیانی که قرارداد دارند، وارد مذاکره نشویم. اگر مربی ای شاغل باشد، خودش باید شرایطش را تعیین کند! ما برنامه گزینه هایمان را بررسی می کنیم و هرکسی بتواند به تیم کمک کند، انتخاب خواهد شد. هواداران و ما نگران هستیم. جایگاه ذوب آهن بد و خطرناک است. قطعاً دو تیمی هم که پایین تر از ذوب آهن در جدول هستند، خودشان را تقویت می کنند.

* بعد از گذشت 14 هفته از مسابقات لیگ می توانید مشکل اصلی ذوب آهن را ارزیابی کنید؟

- تیم ما مهره های زیادی را از دست داد. بیشترین لطمه را هم از داوری ها خوردیم. به ندرت بازیِ بدون مسئله داشتیم. شاید یکی از دلایلی که اشتباهات داوری پی در پی به ضررمان بود به نوع فوتبالمان بر می گشت؛ اینکه عقب نشینی زیاد تیم باعث می شد داوران علیه ما در محوطه جریمه پنالتی بگیرند. گل هایی می خوردیم که در حد لیگ برتر نبود و نشان می داد بازیکنان تمرکز ندارند. هر مربی ای به ذوب آهن می آید باید این مسائل را برطرف کند. بر خلاف سال های گذشته، بودجه ذوب آهن بیشتر بود و حتی نسبت به بعضی از تیم ها، درصد پرداختی تیم ذوب آهن بالا و به موقع بود. دو ماه پیش 30 درصد از قرارداد بازیکنان را پرداخت کردیم. نفراتی هم که مدنظر رحمان رضایی بودند جذب شدند. در کل از دست دادن بازیکنان، مسائل داوری و اشتباهات فردی باعث رقم خوردن این نتایج شد.

* در این مدت و هر موقع که ذوب آهن بد نتیجه می گرفت، این شایعه مطرح می شد که نمی خواهند ذوب آهن در لیگ برتر تیم داری کند و یا اینکه از بالا تاکید شده ذوب آهن در لیگ نباشد. به عنوان یک عضو هیات مدیره و پیشکسوت ذوب آهن بگویید چقدر از این صحبت ها واقعیت داشت؟

- از نظر من این حرف ها قابل قبول نیست. فرق ذوب آهن با سپاهان و بعضی از تیم های دیگر این است که نمی توانیم بودجه اورت نداریم و نمی توانیم هر طور که بخواهیم خرج کنیم. ذوب آهن سهامدار دارد. تمام بودجه باشگاه را شرکت ذوب آهن نمی دهد و سهامداران از جمله شستا و تامین اجتماعی هم پول می دهند. یک بخشی از هزینه ها هم باید توسط اسپانسر تامین شود. رقم های پرداختی از ابتدا توافق می شود و شاید این مسئله یک مقدار کار را سخت کند.

* آیا مشکل بین شرکت شستا و فدراسیون فوتبال بابت پرداخت مطالبات مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی بر شرایط مالی ذوب آهن هم تاثیر گذاشته است؟

- خیر؛ مسئله ای نبوده و ارتباطی با آن موضوع نداشته است. ما یکسری بدهی انباشته از سال های گذشته داریم. مدیرعامل جدید با مسئولان کارخانه صحبت کرده است که این بدهی ها را با ما حساب نکنند و بودجه را کامل بدهند تا به مشکل نخوریم چرا که باید در نیم فصل دوم تقویت شویم و هزینه ها هم بسیار سنگین است؛ بویژه در این روزها که کرونا هم هست. مربی جدید باید نقاط ضعف را برطرف کند. در حد مقدور خواسته های مربی برای جذب بازیکن را برآورده می کنیم ولی این طور نیست که بتوانیم 6 یا 7 میلیارد تومان برای یک بازیکن پرداخت کنیم.

میلاد جهانی (پیراهن سفید) در بازی ذوب آهن با سایپا

* گفته می شود علی دشتی به دنبال دریافت رضایتنامه و جدایی از ذوب آهن است. میلاد جهانی هم چند مشتری دارد. ذوب آهن به این بازیکنان رضایتنامه می دهد؟

- هیچ تیمی برای جذب بازیکنان، به ما نامه نزده است. ما به دنبال تقویت تیم در دو، سه پست هستیم. اگر قرار باشد بازیکنان خوبمان را هم آزاد کنیم یعنی داریم راستا را اشتباه می رویم. بازیکن تا وقتی که قرارداد دارد و باشگاه هم به او نیاز دارد باید بماند. به دشتی و میلاد جهانی رضایتنامه نمی دهیم مگر اینکه سرمربی جدید آنها را نخواهد. تا معین سرمربی هم اظهارنظری نمی کنیم. اجازه جدایی به هیچ بازیکنی نمی دهیم تا شرایط تعیین شود.

* رحمان رضایی سرمربی سابق ذوب آهن در مدت فعالیتش در این تیم با شما به چالش خورد و در مصاحبه هایش علیه شما موضعگیری کرد. اینکه شما به دنبال دخالت در کار سرمربی بودید تا چه اندازه صحت دارد؟

- وقتی علیرضا منصوریان هم سرمربی ذوب آهن بود به او گفتم نمی خواهم سرمربی تیم بشوم. این را به رحمان رضایی هم گفتم که نگرانی را از او بگیرم و اگر حرفی می زنم برای کمک به تیم است. اصلاً ایده ای برای مربیگری ندارم و با استرس و فشار نمی توانم مربیگری کنم. بنابراین دنبال این بودم که تجربه ام را به کادر فنی بدهم. منصوریان از تجربیات ما استفاده کرد ولی رحمان گارد می گرفت. او فکر می کرد هر اتفاقی می افتد، من چوب لای چرخش می گذارم. او در مصاحبه هایش به من توهین کرد و رفتارهای غیر حرفه ای داشت. به خاطر ذوب آهن جوابش را ندادم.

هرکسی در فوتبال فعالیت می کند باید چارچوب حرفه ای را رعایت کند و امیدوارم رحمان رضایی هم در رفتارش بازنگری کند. فوتبال رشته ای است که با کار جمعی پیش می رود. پاسخ رحمان را ندادم تا ذوب آهن لطمه نخورد. همه مرا می شناسند. سال ها در فوتبال بوده ام و نتوانستند به من انگ بزنند. 14 هفته برای رحمان رضایی صبر کردیم. سعی داشتم با او مقابله نکنم. در نهایت هیات مدیره تصمیم به قطع همکاری گرفت. حتی رسانه ای شدن مهلت کار برای رحمان رضایی تصمیم هیات مدیره بود در حالی که رضایی فکر می کرد من شخصاً این کار را کرده ام. تجربه من می گوید آدم ها مهم نیستند بلکه مهم باشگاه است؛ باشگاهی که 52 سال قدمت دارد و عناوین خوبی هم به دست آورده است.

* به عنوان سئوال پایانی؛ به رحمان رضایی از نظر فنی چه نمره ای می دهید؟

- با این ذهنیت ها که وجود داشت اگر نمره ندهم بهتر است!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 840

به "رضایی در رفتارش بازنگری کند، به دشتی و جهانی رضایتنامه نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی در رفتارش بازنگری کند، به دشتی و جهانی رضایتنامه نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید