راه های درمان رگ به رگ شدن

به گزارش اخبار نجوم، رگ به رگ شدن خود را با پیروی از قانون RICE یا استراحت، یخ، فشرده سازی و ارتفاع درمان کنید؛ استراحت کافی داشته باشید، از هر گونه فعالیتی که باعث درد می گردد اجتناب کنید و سعی کنید پای خود را ثابت نگه دارید. سعی کنید به پای خود وزن وارد نکنید و در صورت لزوم، از عصا بهره ببرید.

راه های درمان رگ به رگ شدن

علائم رگ به رگ شدن در ورزشکاران شامل درد، تورم، کبودی و ناتوانی در حرکت مفصل است.

اگر فکر می کنید دچار رگ به رگ شدن هستید با پزشک خود تماس بگیرید به خصوص اگر درد آنقدر شدید است که نمی توانید روی پای شما وزن ایجاد کند.

رگ به رگ شدن خود را با پیروی از قانون RICE یا استراحت، یخ، فشرده سازی و ارتفاع درمان کنید؛ استراحت کافی داشته باشید، از هر گونه فعالیتی که باعث درد می گردد اجتناب کنید و سعی کنید پای خود را ثابت نگه دارید. سعی کنید به پای خود وزن وارد نکنید و در صورت لزوم، از عصا بهره ببرید.

یخ گذاشتن روی پای خود را تا زمانی که علائم شما فروکش کند ادامه دهید. یخ به کاهش تورم و التهاب یاری می نماید و بعلاوه مقداری درد را تسکین می دهد. فشرده سازی به کاهش تورم پای شما پس از رگ به رگ شدن یاری می نماید. پای خود را محکم بپیچید، اما گردش خون خود را قطع نکنید. اگر باند شما گیره دارد از آن ها برای نگه داشتن در جای خود بهره ببرید و در غیر این صورت از نوار پزشکی برای محکم کردن آن بهره مند شوید.

بر اساس این مطلب که از سوی محسن مردانی کیوی، متخصص صدمات ورزشی تهیه شده و به وسیله فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است: تا جایی که ممکن است پای خود را بالاتر از سطح قلب خود نگه دارید؛ به طور مثال دراز بکشید و پای خود را روی 2 یا 3 بالش قرار دهید تا بالای سینه شما قرار گیرد. دارو های بدون نسخه باید برای کنترل درد و تورم کافی باشد. هر دارویی را طبق دستورالعمل روی بطری یا طبق دستور پزشک مصرف کنید.

بعلاوه باید رگ به رگ شدن شدید را با استراحت، یخ، فشرده سازی و بالا بردن ارتفاع درمان کنید. با این حال، در حالی که پیچ خوردگی کمتر جدی می تواند در عرض 2 تا 4 هفته یا کمتر بهبود یابد، پیچ خوردگی شدید ممکن است ماه ها طول بکشد تا بهبود یابد. وزن پای خود را کاهش دهید و در طول فرآیند بهبودی از درمان RICE بهره ببرید.

رگ به رگ شدن شدید آسیب قابل توجهی به رباط وارد می نماید. برای بهبودی پای شما باید تا حد امکان بی حرکت باشد. پزشک به شما گچ یا چکمه بی حرکتی می دهد و به شما اطلاع می دهد که چه مدت آن را بپوشید. جدی ترین رگ به رگ شدن ممکن است احتیاج به جراحی داشته باشد. اگر آسیب شدید رباط دارید، پزشک اصلی شما احتمالا شما را به یک متخصص ارجاع می دهد و پس از بازسازی جراحی شما باید به مدت 4 تا 8 هفته چکمه بپوشید.

قبل از وزن دادن به پای خود با پزشک خود مشورت کنید به خصوص اگر دچار رگ به رگ شدن میانه یا شدید هستید. زمانی راه رفتن را آغاز کنید که بتوانید وزن را بدون احساس درد تحمل نموده و به مدت 15 تا 20 دقیقه پیاده روی کنید.

پزشک شما ممکن است یک کفش سفت را برای حمایت از پای شما در طول دوران نقاهت توصیه کند اگر نه هر زمان که وزن را روی پای خود تحمل می کنید، کفش هایی با کف سفت بپوشید. در صورت احساس درد شدید، فورا وزن خود را از پای خود برداربد و برای برطرف ناراحتی آن را به مدت 20 دقیقه در یخ قرار دهید. در صورت افزایش ناگهانی درد و تورم پس از یک فعالیت با پزشک خود تماس بگیرید.

پیچ خوردگی بد می تواند منجر به آرتریت و سایر مسائل مفصلی در آینده گردد و اگر آسیب قابل توجهی به رباط وارد نموده اید برای جلوگیری از عوارض باید به فیزیوتراپ مراجعه کنید. اگر پزشک شما را به فیزیوتراپیست معرفی نکرد از او بخواهید که حرکات کششی و ورزش هایی را که به آسیب خاص شما یاری می نماید توصیه کند.

منبع: فرادید
انتشار: 19 بهمن 1401 بروزرسانی: 19 بهمن 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1533

به "راه های درمان رگ به رگ شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های درمان رگ به رگ شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید