داوری دومین دوره مسابقه شهری که من دوست دارم تمام شد

به گزارش اخبار نجوم، تهران (پانا) - دبیر کمیته پیگیری و نظارت شهر دوستدار کودک گفت آثار برتر دومین دوره مسابقه نقاشی شهری که من دوست دارم ضمن نمایش در یک نمایشگاه، امکان اجرا در سطح شهر را پیدا می کنند.

داوری دومین دوره مسابقه شهری که من دوست دارم تمام شد

الهام فخاری دبیر کمیته پیگیری و نظارت شهر دوستدار کودک با اشاره به انتها مرحله داوری آثار ارسالی توسط بچه ها و نوجوانان 4 تا 14 سال در دومین دوره مسابقه نقاشی شهری که من دوست دارم اظهار کرد: هدف از این مسابقه آشنایی جامعه شهری با آرزوها و نوع نگاه بچه ها به شهرشان است.

این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه تجربه دوره قبل مسابقه نشان داد بچه ها نگاهی دقیق، آگاهانه و منتقدانه به شهر دارند و به خوبی فرصت ها و تهدیدها را در شهر می شناسند، اضافه نمود: با اقداماتی که در این دوره از مدیریت شهری در حوزه شهر دوستدار کودک صورت گرفته است، شاهد همگرایی و تعامل بیشتر بین ارگان های ذیربط با موضوع بچه ها هستیم که از آن جمله همکاری آموزش و پروش استان تهران و کانون پرورشی و فکری بچه ها و نوجوانان در برگزاری این مسابقه است.

دبیر کمیته پیگیری و نظارت شهر دوستدار کودک بیان نمود: این دوره مسابقه نقاشی شهری که من دوست دارم به دلیل همزمانی با شیوع کرونا و محدودیت های بچه ها و نوجوانان در تعامل با مدرسه و دوستانشان و همینطور به دلیل محدودیت حضورشان در شهر، با عنوان شهری که من دوست دارم از پشت پنجره خانه مان ببینم برگزار شد و حدود 14850 اثر از طریق سایت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و سامانه شاد آموزش و پرورش برای دبیرخانه مسابقه ارسال شد.

به گفته وی، دوره نهایی داوری با حضور استادانی همچون ایرج طهماسب، جمال اکرمی، آتوسا صالحی، حدیثه قربان و محمدعلی بنی اسد در مورخ 18 دی ماه به انتها رسید.

رییس کمیته هنر شورای شهر تهران همچنین خبر داد: آثار منتخب این مسابقه یکم بهمن ماه در نمایشگاهی که به صورت حضوری برگزار می شود، به نمایش درمی آیند و همچنین مورد تجلیل مدیران شهری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه باید بچه ها در شهر حضوری فعال و مؤثر داشته باشند زیرا ساختن شهرها و کشورمان به زودی به دست آن ها ممکن خواهد بود، گفت: بچه ها در این نقاشی ها، دریافت، پردازش و دلبستگی هایشان به شهر و آرزوها و خیال پردازی شان درباره آینده شهر را به تصویر کشیده اند. باید این نقاشی ها را به مثابه سندهای شهری و شهروندی بدانیم، از داده های آن ها بهره بگیریم و بازخوردهایمان به شهر، شهروندان و زندگی گروهی را دگرگون کنیم تا زمینه شکوفایی توانایی های بچه ها و بهبود عادلانه زیرساخت های شهرمان فراهم شوند.

فخاری در انتها گفت: در پی این هستیم که آثار منتخب در دوره زمانی مناسب در چند مرحله در سطح شهر تهران اکران شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 776

به "داوری دومین دوره مسابقه شهری که من دوست دارم تمام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داوری دومین دوره مسابقه شهری که من دوست دارم تمام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید