خطیب زاده: آماده تسهیل مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان هستیم

به گزارش اخبار نجوم، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با ابراز نگرانی از آینده افغانستان گفت که ایران برای تسهیل مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان آمادگی دارد.

خطیب زاده: آماده تسهیل مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان هستیم

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست خبری امروز (13 اردیبهشت) اظهارداشت: با دقت در حال پیگری تحولات افغانستان هستیم و در این باره با کنش گران دیگر منطقه ای در حال رایزنی هستیم.

وی افزود: آنچه در افغانستان در حال روی دادن هست ما را نگران کرده است و بخاطر صلح و ثبات و آینده افغانستان تمامی مساعی خود را به کار بردیم و باز هم به کار می بریم که انشالله آینده افغانستان آینده ای باثبات باشد.

خطیب زاده با اشاره به این تلاش ها گفت: هم با دولت افغانستان و هم با گروه های دیگر در ارتباط هستیم و همواره اعلام آمادگی کردیم که گفت وگوهای دولت با طالبان و طرف های دیگر را تسهیل می کنیم.

ماه گذشته نیز محمدجواد ظریف وزیر خارجه در نشست رایزینا گفت که تنها راه برای برقراری صلح در افغانستان این است که فرایند صلح به رهبری، مالکیت و کنترل افغان ها باشد.

وی همچنین تاکید کرد: دیگران می توانند به این فرایند کمک نمایند، می توانند فرایند را تسهیل نمایند اما نمی توانند آن را دیکته نمایند، مردم افغانستان باید در این باره تصمیم بگیرند.

ظریف در ادامه نیز از طالبان خواست تا از خشونت دست بکشد و بر مخالفت کشورمان با احیای امارت در افغانستان تاکید کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 989

به "خطیب زاده: آماده تسهیل مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: آماده تسهیل مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید