تور گوانجو: تقدیر سرکنسول ایران در گوانجو از تدریس زبان فارسی در دانشگاه گواندونگ، آمادگی برای توسعه همکاری ها در حوزه ایران شناسی

به گزارش اخبار نجوم، حسین درویشی سرکنسول ایران در گوانجو ضمن تقدیر از دانشگاه گواندونگ چین درخصوص راه اندازی رشته های زبان فارسی و مطالعات ایران شناسی، بر تقویت همکاری میان دانشگاه مطالعات خارجی و دانشگاه های ایران تاکید نمود.

تور گوانجو: تقدیر سرکنسول ایران در گوانجو از تدریس زبان فارسی در دانشگاه گواندونگ، آمادگی برای توسعه همکاری ها در حوزه ایران شناسی

با تور گوانجو یه جذابترین شهر چین سفر کنید، ترکیبی از مدرنیته و سنت چینی که در یکجا جمع شده اند.

به گزارش خبرنگاران، حسین درویشی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو با پروفسور Shi، رئیس دانشگاه مطالعات خارجی گواندونگ درخصوص همکاری های دو طرف و تقویت دوره های زبان فارسی و مطالعات ایران شناسی ملاقات کرد.

سرکنسول ایران در این ملاقات به معروفیت دانشگاه مطالعات خارجی گواندونگ و تربیت نخبگان به وسیله این دانشگاه اشاره و ضمن تقدیر از دانشگاه جهت راه اندازی رشته های زبان فارسی و مطالعات ایران شناسی بر تقویت همکاری میان دانشگاه مطالعات خارجی و دانشگاه های ایران تاکید نمود.

بنا بر این گزارش، پروفسور Shi نیز در این ملاقات با اشاره به روابط تاریخی دو کشور، امضای سند جامع همکاری راهبردی ایران و چین را نشانه اهمیت روابط با ایران برشمرد و بر توسعه همکاری ها بویژه در حوزه های علمی و دانشگاهی و بعلاوه تقویت رشته های زبان فارسی و مطالعات ایران شناسی با همکاری سرکنسولگری تاکید نمود.

به گزارش خبرنگاران، دانشگاه مطالعات خارجی گواندونگ از مراکز علمی مهم آموزش زبان های خارجی، اقتصاد، مدیریت و تحقیقات استراتژیک است. این دانشگاه در سال 2013 رشته زبان فارسی را برای علاقه مندان راه اندازی کرد. هم اکنون 28 دانشجو در رشته زبان فارسی این دانشگاه تحصیل می نمایند و 11 نفر نیز در این رشته فارغ التحصیل شده اند.

دانشگاه مطالعات خارجی گواندونگ با دانشگاه اصفهان تفاهم نامه همکاری داشته و تا به امروز همکاری های علمی و دانشگاهی متعددی را با این دانشگاه به اجرا درآورده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1273

به "تور گوانجو: تقدیر سرکنسول ایران در گوانجو از تدریس زبان فارسی در دانشگاه گواندونگ، آمادگی برای توسعه همکاری ها در حوزه ایران شناسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور گوانجو: تقدیر سرکنسول ایران در گوانجو از تدریس زبان فارسی در دانشگاه گواندونگ، آمادگی برای توسعه همکاری ها در حوزه ایران شناسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید