تشریح جزییات تصادف سرویس مدرسه از زبان دانش آموزان مجروح

به گزارش اخبار نجوم، خبرنگاران/کرمانشاه مشغول حرف زدن بودیم که یکهو همه جا سیاه شد، وقتی چشم باز کردم دیدم چند تا از بچه ها افتاده اند روی من. تارا دوستم زیرجایگاه ها مانده بود، به هر سختی خودم را بیرون کشیدم از زیربچه ها و جایگاه ها را هم از روی تارا برداشتم. اینها را نیلوفر ریزه وندی یکی از دانش آموزان مجروح حادثه امروز (17 آذر) تصادف سرویس مدرسه در یکی از محورهای کرمانشاه می گوید و ادامه می دهد: امروز صبح مه غلیظی توی جاده بود و برای همین راه به سختی دیده می شد.

تشریح جزییات تصادف سرویس مدرسه از زبان دانش آموزان مجروح

چند روزی هست که جاده راستا مدرسه مه گرفتگی دارد، اما امروز از همواره غلیظ تر بود، من روی یکی از جایگاه ها تک نفره مینی بوس در قسمت عقب نشسته بودم و با دوستانم مشغول حرف زدن بودیم.

یکهو مینی بوس به کامیونی که جلو بود، زد. بعد در حالی که بغض می نماید می گوید: دوستانم جلوی مینی بوس بودند و مُردند.

کمی آرامش می کنم و می پرسم مینی بوس به کامیون زد، واژگون شد. می گوید: نه همین که به کامیون زد نصف مینی بوس له شد، بعد از آن را خاطرم نیست همین که به خودم آمدم دیدم چند تا از بچه ها رویم افتاده اند و تارا دوستم زیرجایگاه ها مانده.

با چند تا از بچه ها خودمان را بیرون کشیدیم حال آنها از من بدتر بود، من جایگاه های روی تارا را هم کنار زدم و او را بیرون آوردم.

تارا دوست نیلوفر روی تخت بغلی بستری است و با چشمانی پر از نگرانی و ترس مدام نگاهم می نماید. سراغش که می روم سریع می پرسد کی خوب می شوم؟ 14 سال دارد و همین چند دقیقه ماندن روی تخت بیمارستان و بستن آتل گردن و ... حسابی بی تابش نموده، کمی آرامش می کنم و امید می دهم که به زودی از روی تخت بلند می گردد. می پرسم امروز صبح لحظه تصادف چه اتفاقی افتاد، می گوید: درست خاطرم نیست، مشغول درس خواندن بودم، آخر امروز امتحان داشتیم، من ردیف سوم نشسته بودم.

اول صبح از روستا راه افتادیم و روستا به روستا می رفتیم و بچه ها را سوار می کردیم که همه باهم راهی مدرسه شویم. توی جاده بودیم، امروز خیلی مه غلیظی بود، یکهو همه چیز سیاه شد، فقط چشم باز کردم دیدم روی جاده هستم و پدرم روی سرم نشسته...

اینها را که می گوید بی مقدمه می زند زیرگریه و مدام از من می پرسد که چرا خوب نمی شوم؟ چرا بدنم کوفته است و بعد هم آغاز به لرزیدن می نماید. پتوهایی که رویش انداخته اند پاسخگو نیست و احساس لرز و سرما وجودش را می گیرد. پرستار را خبر می کنم که شرایطش را آنالیز کند و تخت دیگری می آورند و تارا را روی تخت منتقل نموده و برای سی تی اسکن و رادیولوژی می برند.

مادرِ مرضیه روی تخت بغلی بالای سر دخترش مدام اشک می ریزد. سراغش می روم و حال مرضیه یکی دیگر از دانش آموزان مجروح حادثه را جویا می شوم، در حالی که اشکهایش را پاک می نماید می گوید اصلا مهم نیست دست و پایش بشکند اما برای سرش مسئله ای درست نگردد، می ترسم ضربه مغزی شده باشد و بعد دوباره می زند زیر گریه.

تلاشم برای آرام کردنش فایده ندارد، صورتم را نزدیک مرضیه می گیرم که با آتلی که به گردنش بسته شده نمی تواند راحت صحبت کند، از حال و احوالش می پرسم می گوید: سرم درد می نماید، تمام بدنم درد می نماید، می گویم ازلحظه حادثه چیزی خاطرت هست و او هم مانند دیگر دوستانش چیزی به خاطر نمی آورد و می گوید: آن لحظه را یادم نیست فقط وقتی بهوش آمدم دیدم داخل آمبولانس هستم.

سارینا ظاهرش کمی بهتر از بقیه است اما مدام سرش را با دست می گیرد و از درد سر می نالد، می گویم خاطرت هست آن لحظه چه اتفاقی افتاد، درحالی که با دست سرش را محکم فشار می دهد می گوید: داشتیم درس می خواندیم، یکهو مینی بوس زد به کامیون جلو، من ته مینی بوس بودم اما دوستانم که جلو بودند مردند و به اینجا که می رسد حالش بد می گردد، مادرش و پرستار اورژانس مدام دور تختش می چرخند و شرایطش را آنالیز می نمایند.

مادر سارینا سراغ دوستش پریا را می گیرد و می گوید بگو دوستت چه شده، گفت پریا فقط دستش شکسته اما دوست دیگرم که جلو بود مُرد، در حین صحبت ها پرستاران دیگر اورژانس از راه می رسند و سارینا را هم برای سی تی اسکن و رادیولوژی می برند...

ساعت 8:30 دقیقه صبح امروز (17 آذرماه) مینی بوس سرویس مدرسه از هلشی راهی ماهیدشت می گردد که متاسفانه به دلیل مه غلیظ و عدم احتیاط راننده، مینی بوس با یک دستگاه کامیون برخورد می نماید، بر اثر این برخورد دو نفر از دانش آموزان دختر جان خود را از دست داده و مابقی هم مجروح می شوند.

شرایط عمومی 16 مجروح حادثه پایدار است

دکتر محمودرضا مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در رابطه تشریح جزییات این حادثه و فرایند رسیدگی به درمان مجروحان آن امروز (17 آذر) در جمع خبرنگاران گفت: ساعت 8:50 دقیقه امروز صبح یک مورد تصادف مینی بوس سرویس مدرسه در محور هلشی به سمت ماهیدشت گزارش شد که بلافاصله نیروهای اورژانس به محل حادثه اعزام شدند.

وی اضافه کرد: در این حادثه به دلیل مه غلیظ، مینی بوس با یک دستگاه کامیون برخورد نموده و متاسفانه در این حادثه دو نفر از دانش آموزان جان خود را از دست می دهند.

مرادی توضیح داد: بعلاوه در این حادثه 16 نفر دیگر نیز مجروح می شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از اعزام پنج دستگاه آمبولانس به محل حادثه اطلاع داد و اضافه کرد: علاوه بر این یک دستگاه مینی بوس آمبولانس هم به محل حادثه اعزام شد.

مرادی گفت: بعد از عیادتی که از مجروحان حادثه به عمل آمده شرایط عمومی هر 16 نفر پایدار است و مسئله ای جدی نیست.

این مسئول توضیح داد: تنها دو نفر از بیماران شرایط وخیم تری نسبت به بقیه داشته که آنالیز های تکمیلی و فرایند درمان آنها در حال اجرا است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تشکیل کمیته بحران در پی این حادثه اطلاع داد و اضافه کرد: در این کمیته تعدادی از متخصصان به بیمارستان طالقانی اضافه شدند که فرایند درمان مجروحان به سرعت پیگیری گردد.

وی اضافه کرد: هم اکنون متخصصان طب اورژانس، رشته جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی و سایر تخصص های مورد احتیاج در محل بیمارستان مستقر بوده و کمبودی در این زمینه نیست و فرایند درمان در حال اجرا است.

اولین آمبولانس 20 دقیقه بعد از اعلام حادثه بر سر صحنه تصادف حاضر شده است

دکتر هومن رفیعی رییس اورژانس پیش بیمارستانی کرمانشاه هم در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این حادثه ساعت 8:50 دقیقه گزارش شده است گفت: در پی اعلام این حادثه و اینکه در این تصادف یک مینی بوس سرویس مدرسه با کامیون برخورد داشته است بلافاصله پنج کد اورژانسی به محل حادثه اعزام شدند.

وی اضافه کرد: 20 دقیقه بعد از اعلام گزارش حادثه با توجه به اینکه محور فرعی بوده و مه غلیظ در جاده وجود داشته است، اولین آمبولانس سرصحنه تصادف حاضر می گردد و 23 دقیقه بعد آمبولانس های بعدی از راه می رسند.

رفیعی گفت: بعلاوه با توجه به تعداد بالای مجروحان حادثه یک دستگاه اتوبوس آمبولانس هم به محل حادثه اعزام شد.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی با اشاره به فوت دو دانش آموز در این حادثه گفت: زمانی که نیروهای اورژانس به صحنه تصادف می رسند این دو دانش آموز علائم حیاتی نداشتند و بلافاصله عملیات CPR برای آنها اجرا شده و به بیمارستان منتقل می شوند اما در بیمارستان هم با آنالیز های انجام شده تعیین می گردد که این دو نفر علائم حیاتی ندارند و فوت نموده اند.

رفیعی گفت: این حادثه 16 مصدوم هم داشته که فرایند درمان آنها هم اکنون در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1249

به "تشریح جزییات تصادف سرویس مدرسه از زبان دانش آموزان مجروح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح جزییات تصادف سرویس مدرسه از زبان دانش آموزان مجروح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید