تور آلمان ارزان: زندگی شبانه در هامبورگ سرشار از نور و هیجان!

به گزارش اخبار نجوم، اگر فکر می کنید که تجربه زندگی شبانه بی نظیر تنها در پاریس، نیویورک و ریو امکان پذیر است، وقت آن است که این تصویر اشتباه را اصلاح کنید و در اولین فرصت به سمت هامبورگ حرکت کنید. هامبورگ، دومین شهر بزرگ آلمان در مطالعات نو HostelWorld به عنوان برترین محل برای خوش گذرانی های شبانه در جهان انتخاب شده است. آن هم در حالی که رقبای آن، شهرهای معروف و مهمی چون نیویورک، آمستردام و برلین بودند. در این مقاله خبرنگاران ، از کیفیت زندگی شبانه در هامبورگ آگاه شوید.

تور آلمان ارزان: زندگی شبانه در هامبورگ سرشار از نور و هیجان!

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

از جمله معیارهای مورد سنجش در این تحقیقات می توان به کیفیت سرگرمیات، برخورد محبت آمیز مردم محلی، امنیت، سهولت در گردش و هزینه ها اشاره نمود. هامبورگ به خاطر داشتن کافه ها، کلوب های شبانه و رستوران های بی شمار در میان مردم جهان شناخته شده است. سالانه جمعیت بسیار زیادی برای تجربه زندگی شبانه در هامبورگ به این شهر سفر می نمایند. جاهای سرگرمیی هامبورگ نزدیک به یکدیگر هستند و با کمی پیاده روی می توان از چند کافه و رستوران بازدید کرد. اما اگر حوصله پیاده روی نداشتید خیالتان راحت باشد که وسایل نقلیه عمومی، تمام جاهای دیدنی را پوشش می دهند. مهم ترین عامل که باید در سرگرمیات شبانه در نظر گرفت، امنیت است. خیالتان راحت باشد که هامبورگ به طرزی باورنکردنی امن است. این را هم بدانید که هامبورگ، یکی از زیباترین شهرهای آلمان هم هست.

چند خیابان مهم و اساسی برای سرگرمیات شبانه در هامبورگ وجود دارد که مهم ترین آنان ریپربان و سنت پائولی هستند که در ادامه مقاله با این محله ها و خیابان های دیگری برای سرگرمی آشنا خواهید شد. زندگی شبانه در هامبورگ خاتمه ندارد، بنابراین هرگز این تجربه را از دست ندهید.

  1. منطقه افسانه ای سنت پائولی (St. Pauli)

همه می گویند خیابان سنت پائولی در بین مراکز سرگرمیی هامبورگ به نوعی قطب اصلی خوش گذرانی به شمار میرود که درست پس از نیمه شب زنده می گردد. اما دقیقا چه چیزی این ناحیه را اینقدر متفاوت و خاص نموده؟

منطقه سنت پائولی با نورهای قرمز خود از ابتدا به دلیل نزدیکی به بندر بزرگ هامبورگ رونق بسیاری داشته و همیشه منطقه ای پررفت و آمد بوده است. داشتن دسترسی مرکزی و ارزان بودن اجاره در سنت پائولی سرمایه گذاران را برای تاسیس رستوران، کافه و انواع مکان های سرگرمیی در این منطقه جذب کرد؛ این مساله در مدت زمان کوتاهی یاری بسیاری به پیشرفت ناحیه کرد.

این روزها خیابان سنت پائولی با رستوران ها و کافه های بی شماری که میزبان همه جور سلیقه ای هستند به مرکز مهمانی های هامبورگ معروف است. اجرای تئاترهای متنوع و موزیکال در این منطقه قشر روشنفکر را نیز جذب خود نموده است. در طول خیابان پرچم های سیاه و سفید با تصویر اسکلت جمجمه و دو استخوان ضربدری نصب شده که در واقع ادای احترام به باشگاه فوتبال معروف منطقه، FC St. Pauli است. در روزهایی که این تیم مسابقه دارد، تمام خیابان به وسیله هواداران تیم شلوغ می گردد؛ هواداران با پوشیدن لباس هایی با طرح جمجمه حمایت خود را از تیم محبوبشان اعلام می نمایند.

خیابان سنت پائولی، ناحیه ای محبوب در میان اهالی محله و بازدیدنمایندگان هامبورگ است؛ خیابانی سرشار از شگفتی و غافلگیری که هرکسی به هامبورگ سفر می نماید، حتما باید سری به آن بزند. مطمئن باشید همه در تجربه شبانه خود در هامبورگ، شبی به یادماندنی خواهند داشت. بنابراین پیشنهاد می کنیم بقیه این مطلب را حتما بخوانید تا بدانید چگونه به برترین نحو از فرصت خود برای گشت وگذار در این منطقه افسانه ای بهره ببرید.

  1. خیابان Reeperbahn؛ سفر به قلب سنت پائولی

خیابان یک کیلومتری ریپربان، قلب منطقه سنت پائولی و زندگی شبانه در هامبورگ است. اگر می خواهید از مترو برای رفتن به این مکان پرشور بهره ببرید باید در ایستگاه ریپربان یا سنت پائولی از قطار پیاده شوید.

این خیابان، یکی از زنده ترین منطقه ها هامبورگ است. زندگی شبانه خیابان ریپربان حدود 8 شب شروع می گردد و تا نزدیکی های صبح ادامه دارد. شاید در نگاه اول مجذوب کنندهیت های پنهان این محل به چشم نیاید اما کافی است کمی از نزدیک به آن دقت کنید و مکان های مخفی آن را کشف کنید تا حسابی شیفته اش شوید.

برای مثال یکی از بزرگترین کافه های شبانه زیرزمینی در هامبورگ Motolow است که اجراهای متنوع موسیقی راک و آلترناتیو در آنجا وجود دارد و به وسیله تعدادی از گروه های جهانی مشهور موسیقی میزبانی می گردد. مجذوب کنندهیت های دیگر این خیابان نیز کافه های شبانه هیجان انگیزی چون Baalsaal و زمین های پایکوبی و شادی مانند Thomas Read هستند.

پیشنهاد می کنیم در این گردش شبانه سعی کنید از مسیرهای اصلی خیابان خارج شوید و کمی در کوچه پس کوچه های مجاور به کشف رستوران های تازه بپردازید تا از فضای خودمانی آن ها لذت ببرید. برترین زمان برای بازدید از خیابان ریپربان آخرهفته ها و تعطیلات است.

  1. میدان Spielbudenplatz؛ یکی از مجذوب کننده ترین های زندگی شبانه

در ابتدای خیابان ریپربان، میدان Spielbudenplatz واقع شده است که یکی از مجذوب کننده ترین نقاط شهر و از مهم ترین جاهای دیدنی هامبورگ است. هرکدام از استیج های موجود در دو طرف میدان به عنوان سالنی برای رویدادهای مهم از جمله جشنواره ریپربان که یکی از بزر گ ترین جشن های آلمان است، استفاده می شوند. میدان Spielbudenplatz پر از تئاتر، رستوران، بارو کافه های سرگرمیی است که قدم به قدم آن فرصت مناسبی برای شروع یک شب هیجان انگیز در هامبورگ است.

  1. Hans-Albers-Platz؛ میدانی برای خوش گذرانی شبانه

ایستگاه بعدی در گردش ریپربان، هانس-آلبرز-پلاتز است. این میدان به خاطر کافه ها و بارهای متنوعی که دارد بسیار مشهور است و شب، با تاریک شدن هوا همراه با صدای موسیقی زنده و رفت و آمد مردم خوش گذران، جشن های شبانه شروع می شوند. کافه های مهمی از جمله Molly Malone و Academy در این میدان قرار دارند که حتما باید به آن ها سر بزنید.

  1. خیابان فرعی Hamburger Berg؛ یک خیابان مخفی

در کنار ریپربان، خیابان فرعی Hamburger Berg قرار گرفته، این محل یکی از مکان های پنهانی است که فقط اهالی محل با آن آشنا هستند. بخش هیجان انگیز این محل این است که بر خلاف خیابان اصلی ریپربان، ورودی کافه های این خیابان همگی رایگان است که همین موضوع به شما فرصت می دهد از یک کافه به کافه دیگر سر بزنید بدون اینکه نگران هزینه های سفر خود باشید. این محل آنقدر شلوغ است که رستوران ها و کافه ها زود شلوغ می شوند. پیشنهاد ما به شما این است که برای خرید نوشیدنی های ارزان حتما به کافه Ex-Sparr سر بزنید، برای شنیدن برترین موسیقی زنده به Pooca Bar بروید.

  1. Talstrasse؛ خیابان کافه ها و کلوب ها

یک خیابان بالاتر از Hamburger Berg که به خاطر داشتن کلوپ های شبانه و کافه های متعدد معروف است، خیابان Talstrasse است. هواداران پایکوبی و شادی می توانند به Horsaal بروند و ساعت ها خوش بگذرانند. کافه دیگری که جزو جاهای دیدنی هامبورگ است، کافه Zimmer Wohnung است که در واقع یک ساختمان سه طبقه بوده و به مرور زمان به کافه تبدیل شده است. پیشنهاد می کنیم حتما به این کافه بروید و یک نوشیدنی هیجان انگیز برای خودتان سفارش دهید.

  1. خیابان Große Freiheit؛ زادگاه بیتلز

خیابان Große Freiheit یکی دیگر از محله های هامبورگ است که در میان مردم به میزان ریپربان محبوبیت دارد.

این خیابان جایی است که گروه افسانه ای بیتلز موسیقی حرفه ای خود را شروع کرد. این محله، جایی بود که بیتلز یاد گرفت چه طور به عنوان یک گروه فعالیت کند، چگونه بداهه نوازی کند و مخاطبان خود را سرگرم کند. این گروه اولین موزیک های خود را در هامبورگ ضبط کرد. در گوشه ای از این خیابان، میدان بیتلز واقع شده است که با هدف گرامیداشت این گروه افسانه ای ساخته شده که مجسمه نوازنده های گروه در آن قرار داد.

  1. منطقه Karoviertel؛ یک زندگی شبانه آرام

این خیابان به خاطر داشتن کافه ها و رستوران های مدروز مشهور است. اگر می خواهید زندگی شبانه در هامبورگ را به دور از سروصداهای بلند کلوپ های شبانه ریپربان و سنت پائولی تجربه کنید، خیابان Karoviertel را انتخاب کنید. اینجا می توانید به دور از شلوغی جمعیت و صدای بلند موزیک شبی رویایی، آرام و راحت داشته باشید. بپایکوبیید، موزیک ملایم گوش دهید، غذا و نوشیدنی خوشمزه بخورید و لذت ببرید.

Karoviertel دوست داشتنی، کوچه های باریک و قدیمی زیادی دارد؛ پس انواع کفش، لباس، زیورآلات و پوشیدنی های خاص و متفاوت را در مغازه های رنگارنگ و نوستالژیک این منطقه پیدا کنید و از آن ها خرید کنید. برای یک شب فوق العاده در منطقه Karoviertel به کافه های مشهوری چون Dschungel، Kleines Phi یا Feldstern سر بزنید. اگر به موسیقی زنده و کنسرت های پاپ و راک علاقه مند هستید نیز، کافه Knust را از دست ندهید.

  1. ساحل هامبورگ؛ جایی برای دیدنی یک غروب دل انگیز

یکی از مجذوب کنندهترین منطقه ها برای گذراندن شبی هیجان انگیز در هامبورگ، رفتن به ساحل هامبورگ و کافه ساحلی Strandperle است. Strandperle جایی است که می توانید در آن خود را به یک برگر خوشمزه مهمان کنید، آدمهایی مختلف در رده سنی های متنوع را دیدن کنید و انواع نوشیدنی های خوشمزه را میل کنید. از قلم نیاندازید که برای رفتن به ساحل کمی زود راه بیفتید تا غروب زیبا و چشم نواز ساحل هامبورگ را از دست ندهید؛ دیدنی غروب ساحل هامبورگ قطعا یکی از زیباترین و رومانتیک ترین تجربه های سفر به این شهر و شروعی جنجالی برای یک شب شگفت انگیز خواهد بود.

  1. منطقه Altona & Elbmeile؛ تجربه شبی دلنشین همراه با موسیقی

Altona & Elbmeile منطقه ای ساکت و دهکده مانند با رستوران های فوق العاده، کافه های مجذوب کننده و مغاز ه های متنوع و دوست داشتنی است که گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید. این محل در نزدیکی ساحل است و یکی از نمادهای آن، معماری مدرن و متفاوتش است. اگر Altona & Elbmeile رفتید، سر زدن به Rote Flora را از قلم نیاندازید. Rote Flora که قبلا ساختمان تئاتر بود، اکنون به مکانی فرهنگی برای انواع رویدادهای فرهنگی و هنری بخصوص در زمینه موسیقی تبدیل شده است. این ساختمان محبوب و مشهور فرهنگی یکی از گزینه هایی است که می تواند با برنامه های خاص و جالبش شبی دلنشین برایتان بیافریند.

11. هامبورگ؛ کانونی برای فستیوال های موسیقی شبانه

هامبورگ بعلاوه یکی از برترین مقاصد اروپایی برای فستیوال ها و جشنواره های مجذوب کننده موسیقی است. آمفی تئاتر Stadtpark Open-Air بهار هرسال با حضور ستاره های موسیقی محلی و بین المللی این فستیوال ها را در فضای آزاد شروع می نماید. فستیوال Elbjazz در ماه ژوئن هرسال میزبان بیش از 50 موزیسین تمام سبک های موسیقی جاز است. در ماه جولای نیز فستیوال Schlagermove در نزدیکی بندر هامبورگ برگزار می گردد که بسیار رنگارنگ و سرزنده است. منطقه ویلهلمزبورگ در طول ماه آگوست و زمان برگزاری فستیوال SPEKTRUM پر از موسیقی های سبک هیپ-هاپ و رپ و الکترونیک است؛ موسیقی های سبک آلترناتیو و الکترونیک و راک نیز در طول فستیوال MS Dockville در ویلهلمزبورگ برگزار می شوند.

فستیوال های موسیقی تابستانی، در ماه سپتامبر با فستیوال Reeperbahn افسانه ای به خاتمه می رسند که بزرگترین کلاب-فستیوال کشور آلمان است. این فستیوال در خیابان ریپربان که پیشتر معرفی کردیم برگزار می گردد و معمولا چهار روز طول می کشد. هنرمندان در طول این جشنواره از تمام امکانات موجود استفاده می نمایند و همه سالن ها از کلیسا تا کلوپ های شبانه را به کار می گیرند. پس اگر عاشق و شیفته موسیقی هستید حتما در فصل بهار و تابستان به هامبورگ بروید تا غرق در لذت رنگ و نور و موسیقی شوید.

شب های هامبورگ، برای همه سلیقه ها

همان طور که مشاهده کردید، در هامبورگ، انواع و اقسام سرگرمیات برای گذراندن یک شب هیجان انگیز یا آرام و دلپذیر موجود است. از موسیقی گرفته تا قدم زدن در کنار ساحل، همه را می توانید در این شهر مدرن آلمان تجربه کنید.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1438

به "تور آلمان ارزان: زندگی شبانه در هامبورگ سرشار از نور و هیجان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان ارزان: زندگی شبانه در هامبورگ سرشار از نور و هیجان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید