بازنشر کتاب جدیدی از مجید قیصری

به گزارش اخبار نجوم، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب کوچه، مجید قیصری از سال ها پیش آثار متعددی را در حوزه ناگفته های جنگ ایران و عراق نوشته است که یکی از آنها ضیافت به صرف گلوله است. گرچه زمان این اثر در دوران پس از جنگ است، اما شخصیت های آن در طی یک حادثه مجبور به یادآوری خاطرات جنگ ایران و عراق می شوند.

بازنشر کتاب جدیدی از مجید قیصری

ماجرای این کتاب از یک سری کارت های دعوت بی نام و نشانی آغاز می شود که به دست چند نفر می رسد. آنها به جایی مهمان می شوند که نمی دانند منزل کیست و چرا به این بزم دعوت شده اند. عجیب این که وقتی می رسند، با لکه های خون روبرو می شوند. از همین جا ماجرای اصلی این کتاب که پیرامون خاطرات آن شخصیت ها و شخصی به نام بهزاد فرحان است، آغاز می شود.

مخاطب وقتی دیالوگ های این شخصیت ها را می خواند، به یاد دردها و خاطرات جنگ می افتد؛ فارغ از هیچ تقدس گرایی یا سطحی دیدن آن روزگار. او با حواشی واقعی جنگ روبرو می شود. با آدم هایی که پرونده مبارزات شان سال هاست بسته مانده و همین مهمانی و آن چند قطره خون، مجال بازگشایی آن را فراهم کرده.

در بخشی از این اثر که یادآور سختی های رایج دوران جنگ ایران و عراق است، آمده: دست آخر گفتند بروید سردخانه. شاید جنازه اش آنجا باشد. آن وقت ها این چیز معمول بود. یعنی معمول شده بود. اگر نمی جنگیدیم دنبال هم می گشتیم. برادر دنبال پدر. شوهر دنبال زن. سرگردانی دیگر گفتن ندارد.

ضیافت به صرف گلوله نوشته مجید قیصری، در 96 صفحه در انتشارات کتاب کوچه منتشر شده و در کتابفروشی های معتبر سراسر کشور موجود است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 930

به "بازنشر کتاب جدیدی از مجید قیصری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازنشر کتاب جدیدی از مجید قیصری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید