احتمال لغو قانون کووید بِرک در فوتبال ایران

به گزارش اخبار نجوم، به گزارش خبرنگاران، زهره هراتیان در گفت و گو با سایت سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد انتقادهایی که به انجام کووید برک (دو وقفه در دقایق 35 و 70) در جریان مسابقات لیگ برتر انجام می شود، گفت: با توجه به اینکه بیماری کووید - 19 پدیده جدیدی در دنیاست و عوارض دقیق ویروس کرونا و این بیماری را روی بدن بازیکنان نمی دانیم، تصمیم گرفته شد که وقفه هایی مثل کولینگ برک با نام کووید برک اجرا شود و به همین دلیل در دقایق 35 و 70 مسابقه داور برای نوشیدن آب به بازیکنان دو تیم و پایین آمدن دمای مرکزی استراحت می دهد. کووید برک از اواخر فصل گذشته در فوتبال ایران انجام شد و پیش از آن هم در فوتبال باشگاهی اسپانیا اجرا شده است.

احتمال لغو قانون کووید بِرک در فوتبال ایران

مدیر پزشکی ایفمارک تاکید کرد: در حال حاضر نیز در ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال در مورد اجرای کووید برک در فصل سرما بحث و گفت و گو خواهیم کرد و البته بازخورد این کووید برک را از پزشکان تیم ها، بازیکنان و مربیان خواهیم داشت و سپس در مورد اینکه کووید برک ادامه یابد یا نه تصمیم گیری قطعی انجام می شود.

هراتیان یادآور شد: البته اجرای کووید برک در راستای کاهش آسیب به بدن فوتبالیست ها بوده است زیرا تضعیف سیستم ایمنی یکی از عوامل ابتلا به بیماری کووید است و ما به عنوان بدنه حافظ سلامت بازیکنان از همه ابزارهای موجود من جمله کووید برک جهت حفظ ایمنی بدن بازیکنان استفاده کردیم. قانون کولینگ برک نیز به این دلیل اجرا شد که بازیکنان در گرمای زیاد تمرکز و بازدهی شان کم می شد واحتمال آسیب دیدگی شان افزایش پیدا می کرد. اکنون با توجه به سرد شدن هوا احتمال دارد بعد از بحث در ستاد مقابله با کرونا در فوتبال این قانون کووید برک هم لغو شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 660

به "احتمال لغو قانون کووید بِرک در فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال لغو قانون کووید بِرک در فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید