آنچلوتی: پلیس در آمریکا حامی نیست

به گزارش اخبار نجوم، کارلو آنچلوتی در گفت وگویی مفصل با نشریه انگلیسی گاردین گفت: من مستندهای زیادی نگاه نموده ام. عاشق تاریخ هستم و مستندهای زیادی درباره جنگ های داخلی اسپانیا، کوبا، انقلاب روسیه و فاشیسم در ایتالیا دیده ام. سعی نموده ام اتفاقاتی که در قرن گذشته اتفاق افتاده را درک کنم. چیزی که ما امروز هستیم، نتیجه اتفاقاتی است که در گذشته اتفاق افتاده است. ما خوش شانس هستیم که در این دوره زندگی می کنیم. ما حالا آزادی داریم اما زندگی را برای خودمان سخت تر نموده ایم و به اطرفیان مان توجه چندانی نمی کنیم. من کاتولیک هستم و یکی از آموزه های اصلی دین ما این است که با دیگران آنطور رفتار کن که با خودت رفتار می کنی، اما ما فقط به خودمان فکر می کنیم.

آنچلوتی: پلیس در آمریکا حامی نیست

سرمربی ایتالیایی اورتون با اشاره به اینکه یکی از مستندهایی که دیده مستند من کاکاسیای تو نیستم ساخته جیمز بالدوین بوده، درباره اتفاقات اخیر آمریکا در پی کشته شدن جورج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس این کشور، گفت: در حال حاضر مسئله ای خیلی عظیم و خیلی جدی در آمریکا وجود دارد و پلیس بخشی از این مشکل است. اگر من مسئله ای داشته باشم، اولین کاری که می کنم این است که به پلیس مراجعه می کنم. پلیس باید محافظ و حامی باشد اما در آمریکا اینطور نبوده است. پلیس آمریکا مشکل را حتی عظیمتر کرد. این مشکل تنها وقتی حل می گردد که ما جدیت این موضوع را درک کنیم.

وی توضیح داد: موضوع تنها این نیست که یک افسر پلیس از کوره در رفته است، موضوع خیلی عظیمتر از این چیزهاست. این مسئله ای سیستماتیک در آمریکاست. این اولین بار نیست که چنین اتفاقی (نژادپرستی) می افتد و باید سرانجام یابد. در سال 1862 میلادی، آبراهام لینکلن تأکید کرد که همه، چه سیاهپوست و چه سفیدپوست برابر هستند و دیگر چیزی به اسم برده داری وجود ندارد. در 150 سال گذشته ما در این شرایط بوده ایم و نباید چنین چیزی اتفاق بیفتد. چاپ شعارجان سیاهپوستان اهمیت دارد پشت پیراهن تیم های لیگ فزونی؟ فوتبال می تواند نقش مهمی در آموزش مردم داشته باشد. میلیون ها نفر که بازی های فوتبال را دنبال می نماید، کارهای بازیکنان را تماشا می نمایند و حرفی که آنها می زنند را می شنوند.

آنچلوتی همچنین با یادآوری زمانی که سرمربی ناپولی بود و طرفداران اینتر به کالیدو کولیبالی، مدافع سنگالی ناپلی ها توهین نژادپرستی کردند، اظهار داشت: همان موقع به کولیبالی گفتیم که ما کنار تو هستیم و به خاطر تو می جنگیم. درست نبود که آنطور با کالیدو رفتار گردد و ما باید چیزهایی را تغییر می دادیم. کولیبالی شخصیتی قوی دارد اما در آن بازی از اتفاقات اتفاق افتاده عصبانی و ناراحت بود. این البته اتفاق تازه ای نبود و همین باعث شده بود تا او ناراحت تر گردد. ما در سال 2020 هستیم و نباید چنین اتفاقاتی بیفتد. در آن ملاقات سه بار از یاری داور خواستیم تا بازی را متوقف نمایند اما آنها به حرف ما گوش ندادند. در آن موقع قوانین خیلی شفاف و حمایتی نبود اما سپس رسانه ها با فشاری که آوردند باعث شدند تا قوانین جدید وضع گردد که در صورت بروز نژادپرستی بازی متوقف گردد. پس از آن دیگر چنین اتفاقی رخ نداد و دیگر توهینی به کولیبالی نشد.

سرمربی پیشین تیم های یوونتوس، میلان، چلسی، پاری سن ژرمن، رئال مادرید، بایرن مونیخ و ناپولی که با بازیکنان عظیمی از جمله کریستیانو رونالدو ، گولیت، فن باستن، زیدان و کاسیاس سابقه کار دارد، در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکنی هست که دوست داشتید با او کار می کرید؟، گفت: بله، البته. لیونل مسی، تنها کسی که می گردد با کریستیانو رونالدو مقایسه اش کرد. در ایتالیا هم دوست داشتم با فرانچسکو توتی کار می کردم. من در رم بازی می کردم و تأثیر زیادی روی این تیم گذاشتم، سپس توتی در این تیم تبدیل به یک الگو و یک اسطوره شد.

آنچلوتی همچنین در پاسخ به این پرسش که دوست داشتید جای کدام شخصیت سینمایی بودید؟، گفت: دوست داشتم رابرت دنیرو بودم.

منبع: فرارو
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 401

به "آنچلوتی: پلیس در آمریکا حامی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچلوتی: پلیس در آمریکا حامی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید