5 نکته ای که برای خروج ایمن از آسانسور باید بدانید

به گزارش اخبار نجوم، در پی قطعی مکرر برق و انتشار ویدیویی غیرتخصصی درباره آموزش خروج فرد محبوس از کابین در زمان قطعی برق، اداره کل استاندارد تهران، پنج نکته که افراد باید برای خروج ایمن از آسانسور توجه کنند را اعلام و تاکید کرده که هرگز خود افراد محبوس در داخل کابین آسانسور نباید اقدام به خروج کنند.

5 نکته ای که برای خروج ایمن از آسانسور باید بدانید

به گزارش ایسنا، اداره کل استاندارد تهران با انتشار اطلاعیه ای، نسبت به انتشار فیلمی مبنی بر نحوه خروج از آسانسور هنگام قطع برق، واکنش نشان داد و در خصوص این عمل غیرحرفه ای و مخاطره آمیز هشدار داد.

اخیرا ویدئویی در فضای مجازی در خصوص نحوه خروج افراد از کابین آسانسور در موقع قطع برق از طریق پرسنل یکی از شرکت های نصاب منتشرشده که طبق اعلام این سازمان کاملا غیرایمن است و با روش های خروج ایمن در مواقع محبوس شدن به هر دلیلی در کابین آسانسور، کاملا مغایر است.

در این ویدیو به فرد محبوس در آسانسور آموزش داده می شود که خودش از کابین خارج شود که روشی خطرناک است.

در اطلاعیه اداره کل استاندارد استان تهران، با اشاره به قطعی مکرر برق در سراسر کشور و بالا رفتن احتمال حبس شدن شهروندان در آسانسور، به پنج نکته که افراد باید برای خروج ایمن از آسانسور توجه کنند.

1. در کابین آسانسور دارای تاییدیه استاندارد جریان هوا وجود دارد و کمبود اکسیژن بوجود نخواهد آمد.

2. در موقع حبس شدن در کابین آسانسور، امن ترین مکان همان داخل کابین آسانسور است.

3. عملیات نجات باید حتما از طریق افراد بیرون از کابین انجام شود.

4. خروج افراد از کابین باید بعد از انجام یک سری مراحل از طریق افراد صلاحیت دار و آموزش دیده مطابق با دستورالعمل خروج اضطراری شرکت آسانسوری و بعد از حرکت دادن کابین به تراز یکی از طبقات، انجام شود.

5. هرگز خود افراد محبوس در داخل کابین آسانسور نباید اقدام به خروج کنند.

چند روز پیش هم رئیس سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران و خدمات وابسته هم در این رابطه گفت که کابین آسانسور های نو عموما هنگام قطع برق به طور اتوماتیک به نزدیک ترین طبقه هدایت می شوند، اما اگر به هر دلیل این امر محقق نشد و فرد آموزش دیده ای که بتواند مطابق دستورالعمل هر آسانسور، فرد را خارج کند در ساختمان نبود باید با آتش نشانی تماس گرفته شود.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1084

به "5 نکته ای که برای خروج ایمن از آسانسور باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 نکته ای که برای خروج ایمن از آسانسور باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید