30 دقیقه زمان مناسبی برای ضدعفونی کردن سالن برگزاری مسابقات است

به گزارش اخبار نجوم، به گزارش خبرنگاران، کمیته برگزاری رویدادها و مسابقات فدراسیون والیبال، برنامه هفته نخست متمرکز لیگ برتر والیبال مردان کشور را گفت که 18 مسابقه در روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنج شنبه 18، 20 و 22 آبان ماه برگزار خواهد شد. این دیدارها در ساعت های 11، 14 و 17 در خانه والیبال تهران و سالن فدراسیون انجام می گردد و تیم ها در هتل مد نظر خود اسکان خواهند یافت.

30 دقیقه زمان مناسبی برای ضدعفونی کردن سالن برگزاری مسابقات است

سیامک افروزی در تبادل نظر با خبرنگاران درباره اسکان تیم ها در هتل های مد نظر خود و تاثیر رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: وظیفه اصلی کنترل پروتکل بهداشتی تیم ها بر عهده سرپرستان و پزشکان تیم ها است. فدراسیون می تواند رندوم و نامحسوس تیم ها را کنترل کند. اینکه از فدراسیون بخواهیم تیم ها را برای رعایت پروتکل های بهداشتی کنترل کند، خواسته ای غیر معقول است چرا که تعداد تیم ها زیاد است.

پزشک تیم ملی والیبال در ادامه تاکید نمود: اتفاقاً اگر تمام تیم ها در یک هتل اسکان نداشته باشند بهتر است چرا که تجمع کاهش می یابد. 14 تیم در مسابقات حضور دارند و به طور میانگین با جمعیتی حدود 300 نفر روبرو هستیم. بیشتر بازیکنان نیز با یکدیگر دوست هستند و ممکن است در اتاق های یکدیگر تجمع نمایند و کنترل این شرایط سخت تر است.

وی اضافه نمود: مسابقات قرار است متمرکز برگزار گردد تا تیم ها به جای انجام سه سفر برای سه بازی یک سفر تا تهران انجام دهند و تردد زیادی در فرودگاه و هواپیما نداشته باشند. از طرف دیگر نیز بین هر هفته 15 روز فاصله وجود دارد تا اگر تیمی مبتلا به کرونا گردد زمان کافی برای بهبود و ریکاوری داشته باشد.

افروزی تاکید نمود: اگر شرایط طوری بود که هتل بسیار بزرگی با امکانات عالی وجود داشت که 7-8 رستوران داشت و هر تیم در یک طبقه اسکان می یافت با تجمع همه تیم ها در یک هتل موافق بودیم.

پزشک تیم ملی درباره نحوه تست گیری کرونا از تیم ها نیز گفت: پیشنهاد این بود به جای حضور همه بازیکنان و تیم ها در آزمایشگاه مورد تایید فدراسیون، یک نفر در هتل محل اقامت تیم ها حاضر و تست انجام گردد. امیدوارم این پیشنهاد که مورد موافقت نیز نهاده شد عملی گردد. صحبت های خوبی در نشست هم اندیشی مطرح شد و برگزاری سه بازی در یک هفته تعداد سفرها را کاهش می دهد. کرونا را نمی توان به صفر رساند اما امیدوارم این روش حداقل 10 تا 20 درصد در فرایند کاهشی ابتلا به کرونا موثر واقع گردد.

افروزی درباره فاصله زمانی 30 دقیقه برای ضدعفونی کردن سالن میان دو مسابقه نیز گفت: تمام مسابقات 2 ساعت و 30 دقیقه طول نخواهد کشید و ممکن است بعضی از بازی ها یک ساعت و نیم به انتها رسد. اگر سالن ها تهویه هوای مناسبی داشته باشند و درب رختکن باز باشد، 30 دقیقه زمان مناسبی برای ضد عفونی است چرا که در صورت تهویه مناسب ویروس به کف سالن نشست دارد. مسئله مهم ضدعفونی کردن است. اگر نظارت درستی برای ضدعفونی کردن سالن صورت گیرد مسئله ای وجود نخواهد داشت. امیدوارم عزیزانی که زحمت ضدعفونی کردن را بر عهده دارند به درستی این کار را انجام دهند و تیم ها آسیب نبینند. اقداماتی که فدراسیون والیبال انجام می دهد در جهت کاهش ابتلای بازیکنان به ویروس کرونا است تا بتوانیم مسابقات را به سلامت به انتها برسانیم و تیم ملی نیز متضرر نگردد.

پزشک تیم والیبال سایپا در انتها درباره شرایط بازیکنان تیمش گفت: بازیکنان مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته اند و نتیجه آخرین تست آنها منفی شد و همه به تمرینات بازگشتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 627

به "30 دقیقه زمان مناسبی برای ضدعفونی کردن سالن برگزاری مسابقات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 دقیقه زمان مناسبی برای ضدعفونی کردن سالن برگزاری مسابقات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید