13 قابلیت مخفی اینستاگرام که باید بدانید

به گزارش اخبار نجوم، رابط کاربری اینستاگرام طوری طراحی شده که کاربران بدون احتیاج به صرف وقت زیاد می توانند از پیچ وخم آن سر دربیاورند. اما این سرویس اشتراک گذاری عکس و ویدیو مرتباً ویژگی های جدیدی را ارائه می نماید که حتی برای بعضی از آن ها خبری منتشر نمی گردد. حتی اگر کاربر حرفه ای اینستاگرام هم باشید، احتمالاً بعضی از قابلیت هایی که در ادامه به آن ها می پردازیم، به گوشتان نخورده است. در این مطلب به قابلیت ها و ترفندهای نه چندان شناخته شده اینستاگرام نگاهی می اندازیم.

13 قابلیت مخفی اینستاگرام که باید بدانید

ایجاد متن رنگین کمانی در استوری ها

ایجاد متن چندرنگ در استوری اینستاگرام یک ترفند مخفی نیست و بسیاری از کاربران از آن استفاده می نمایند. ابتدا ابزار تایپ را انتخاب کنید، بعد از تایپ کاراکترها، هرکدام از حرف ها یا کلمات را انتخاب و سپس رنگشان را تغییر دهید. اما ایجاد متن رنگین کمانی از این هم بسیار ساده تر است.

برای اینکه چنین کاری را سریعاً انجام دهید، ابتدا متن را تایپ کنید و سپس کل آن را انتخاب کنید. بعد از انجام این کار، یک انگشت شست را بر نخستین رنگ در سمت راست قرار دهید و نگه دارید تا ابزار گرادیان پدیدار گردد. انگشت شست دیگر را هم بر گوشه متن نگه دارید و همزمان با تغییر رنگ، آن انگشت قرار گرفته بر متن را حرکت دهید تا به راحتی متن شما به یک متن واجد رنگ های مختلف بدل گردد.

آپلود کردن ویدیوهای طولانی در استوری ها

استوری اینستاگرام فقط ویدیوهای 15 ثانیه ای قبول می نماید. در گذشته این موضوع باعث می شد افراد برای آپلود ویدیوهای طولانی تر، از اپلیکیشن های برش ویدیو استفاده نمایند. اما مدت هاست که با آپلود ویدیوی طولانی به استوری، اپلیکیشن اینستاگرام آن را به صورت اتوماتیک به ویدیوهای 15 ثانیه ای تبدیل می نماید.

برای این کار، ابتدا ویدیوی موردنظر خود را آپلود کنید و اگر بیشتر از 15 ثانیه باشد، در قسمت پایین می توانید بخش های مختلف آن را که هرکدام 15 ثانیه ای هستند، مشاهده کنید. سپس هرکدام از آن ها را انتخاب و به صورت جداگانه ویرایش کنید و در نهایت بر گزینه Next ضربه بزنید. با این کار، مجموعه ای از ویدیوها به صورت یکپارچه پشت سر یکدیگر نمایش داده می شوند.

مشاهده تمام پست هایی که لایک نموده اید

اینستاگرام معینه بوک مارک را مدت ها پیش معرفی کرد تا کاربران بتوانند پست های موردنظر خود را در جایی ذخیره نمایند. اما اگر مثلاً چشمتان به عکس یا ویدیویی خورده که بوکمارک کردن آن را فراموش نموده اید، با بهره گیری از این قابلیت احتمالاً می توانید آن را دوباره پیدا کنید. اگرچه در این بخش تمام پست های دیده شده نمایش داده نمی گردد، اما اگر آن را لایک نموده باشید به راحتی قابل پیدا شدن است.

برای این کار، بعد از مراجعه به پروفایل، با ضربه بر آیکونی که به شکل سه خط عمودی است، Setting را انتخاب کنید. در اندروید، در بخش Accounts بر گزینه Posts Youve Liked ضربه بزنید و در iOS، ابتدا بر Accounts و سپس بر Posts Youve Liked ضربه بزنید. با این کار، تمام پست ها و ویدیوهایی که لایک نموده اید، نمایش داده می گردد.

اینستاگرام؛ چگونه فالوور بیشتری جذب کنیم؟

افزایش دوام تصاویر در استوری ها

اگر فکر می کنید دوام 5 ثانیه ای تصاویر در استوری ها کافی نیست، با افزودن آهنگ به آن ها می توانید دوام آن ها را به 15 ثانیه برسانید. البته باید خاطرنشان کنیم که این معینه در ایران و بعضی از کشورها قابل استفاده نیست ولی با بهره گیری از ترفندهای خاصی می توانید آن را عملی کنید. در یک فرصت مناسب به این ترفندها می پردازیم.

بعد از انتخاب تصویر برای استوری، از بخش استیکر بر گزینه Music ضربه بزنید. سپس از بین آهنگ های موجود در اینستاگرام، یکی را انتخاب کنید. طول آهنگ می تواند بین 5 تا 15 ثانیه باشد و این چند ثانیه از آهنگ موردنظر را به راحتی می توانید معین کنید.

آنفالو کردن بدون اینکه واقعاً چنین کاری را انجام دهید

اگر از دست پست ها و استوری های بعضی از کاربران عاصی شده اید، و به هر دلیلی نمی خواهید آن ها را آنفالو یا بلاک کنید، می توانید از این قابلیت اینستاگرام بهره ببرید. این سرویس چندین ماه قبل معینه میوت کردن پست ها و استوری ها را معرفی کرد که احتمالاً حالا بسیاری از کاربران با این موضوع آشنا هستند.

راحت ترین راه برای میوت کردن، نگه داشتن انگشت بر استوری افراد در تایم لاین است تا زمانی که گزینه Mute پدیدار گردد. سپس با ضربه بر آن، می توانید فقط استوری یا استوری به همراه پست های کاربر مذکور را میوت کنید تا دیگر برای شما نمایش داده نشوند.

آپلود لایو فوتوز در استوری (مختص iOS )

اگر مالک آیفون هستید، احتمالاً بارها از معینه لایو فوتوز استفاده نموده اید که 1.5 ثانیه ویدیو و صدا قبل و بعد از گرفتن عکس را ثبت می نماید. اما چیزی که شاید ندانید این است که می توانید این موارد را به عنوان کلیپ های سه ثانیه ای در استوری های خود قرار دهید.

مانند هر عکس معمولی دیگر، ابتدا یکی از این لایو فوتوزها را در استوری انتخاب کنید. سپس انگشت خود را بر روی آن نگه دارید تا عبارت Boomerang پدیدار گردد. بعد از انجام ویرایش های موردنظر، این لایو فوتوز به عنوان یک بومرنگ در استوری شما به نمایش درمی آید.

آموزش دانلود از اینستاگرام؛ ویدیوها، تصاویر و استوری ها

مخفی کردن آنلاین بودن در دایرکت اینستاگرام

وقتی که بخش دایرکت مراجعه می کنید یا برای اشتراک گذاری استوری روانه منو Send To می شوید، می توانید آخرین شرایط فعالیت کاربران موردنظر را مشاهده کنید. اگر هم کاربران در آن هنگام آنلاین باشند، یک نقطه سبز رنگ در کنار عکس پروفایلشان قرار می گیرد. اگر می خواهید کسی از کاربران از آنلاین بودن شما خبردار نگردد، در اندروید به Setting اینستاگرام مراجعه کنید و در بخش Privacy and Security ، بر Activity Status ضربه بزنید. در iOS، ابتدا روانه بخش Privacy and Security و سپس Activity Status شوید و در نهایت گزینه موردنظر را غیرفعال کنید.

افزودن فریم به عکس ها و ویدیوها در استوری (مختص iOS )

این معینه در اندروید وجود ندارد و فقط کاربران iOS می توانند از آن استفاده نمایند. برای بهره گیری از آن، ابتدا به وسیله ابزار تایپ یک حرف را تایپ کنید و سپس با بزرگ کردن آن، می توانید از آن به عنوان یک فریم بهره ببرید. برای این کار می توان از حروف زیادی استفاده کرد؛ به شرط اینکه تعبیه عکس یا ویدیو در مرکز آن امکان پذیر باشد.

قرار دادن رنگ مات بر استوری

در استوری به راحتی می توان رنگ ماتی را بر تصاویر یا ویدیوهای موردنظر خود قرار دهید. در ابزار طراحی، مورد دوم از سمت چپ را انتخاب کنید و بعد از انتخاب رنگ موردنظر، انگشت خود را برای چند ثانیه بر استوری مذکور قرار دهید. با این کار، رنگ موردنظر با شفافیت حدود 75 درصدی روی تصویر یا ویدیو قرار می گیرد.

چگونه اکانت اینستاگرام را غیرفعال یا حذف کنیم؟

مشاهده نسخه های جایگزین استیکرها

یکی از مجذوب کننده ترین و پرطرفدارترین بخش های استوری، بهره گیری از انواع و اقسام استیکرها است. اما در رابطه با استیکرها قابلیتی وجود دارد که احتمالاً تا حالا به آن توجه ننموده اید. وقتی که یک استیکر را بر روی ویدیو یا تصویر قرار می دهید و عبارت Tap for more بر بالای آن نقش می بندد، این یعنی با ضربه بر آن، می توانید نسخه های دیگر استیکر مذکور را مشاهده کنید. گاهی اوقات با این کار یک آیکون نو به نمایش درمی آید و گاهی اوقات هم رنگ آن تغییر می یابد.

اشتراک گذاری استوری های آرشیوی

اگر این بخش را غیرفعال ننموده باشید، تمام استوری های شما در بخش آرشیو اکانت ذخیره می گردد. به همین دلیل به سادگی می توانید استوری های قدیمی را دوباره به اشتراک بگذارید. برای این کار، در بخش پروفایل بر آیکون آرشیو (که به شکل یک ساعت است) ضربه بزنید و سپس Stories Archive در اندروید یا Stories در iOS را انتخاب کنید. در این بخش می توانید تمام استوری های ذخیره شده را مشاهده کنید، آن ها را دانلود کنید، دوباره به اشتراک بگذارید یا با استفاده از آن ها Highlights ایجاد کنید.

صرفه جویی در مصرف انرژی و اینترنت

اینستاگرام به خودی خود می تواند به سرعت شارژ باتری و حجم اینترنت موبایل را به اتمام برساند. به همین دلیل اگر می خواهید سرعت این فرایند را کاهش دهید، با فعال کردن یک گزینه می توانید کاری کنید که اینستاگرام حجم اینترنت کمتری را مصرف کند که این کار منجر به کاهش سرعت مصرف شارژ باتری هم می گردد. در اندروید، با مراجعه به پروفایل و سپس Setting، در بخش Account بر Cellular Data Use ضربه بزنید. در iOS، برای مراجعه به این بخش ابتدا بر Account و سپس بر Cellular Data Use ضربه بزنید گزینه Use Less Data را فعال کنید.

تعداد فیلترها از آنچه فکر می کنید بیشتر است

اگرچه این روزها بسیاری از کاربران با بهره گیری از اپلیکیشن های متنوع، عکس ها و ویدیوهای خود را ویرایش می نمایند، ولی باید بگوییم که فیلترهای اینستاگرام همچنان پرطرفدار هستند. در همین رابطه، هنگام آپلود عکس یا ویدیو، اگر به انتهای بخش فیلترها مراجعه کنید و بر دکمه Manage ضربه بزنید، می توانید تعداد زیادی از فیلترها را مشاهده کنید که به صورت پیش فرض فعال نیستند.

چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟

منبع: Gadget Hacks

منبع: زندگی روز
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1250

به "13 قابلیت مخفی اینستاگرام که باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 قابلیت مخفی اینستاگرام که باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید