چرا وزارت ورزش بازنشسته ها و بدون کارنامه ها را مدیر استقلال می نماید؟

به گزارش اخبار نجوم، هیات مدیره استقلال هفته قبل احمد مددی را به عنوان مدیرعامل انتخاب کرد، اما این انتخاب چندان مورد توجه طرفداران این تیم و البته اهالی فوتبال قرار نگرفت و نقدها بسیاری را باعث شد.

چرا وزارت ورزش بازنشسته ها و بدون کارنامه ها را مدیر استقلال می نماید؟

مددی که پیش از این سبقه مدیریتی خاصی نداشت و تنها در باشگاه های سایپا و پیکان امور ابتدایی اجرایی را بر عهده داشت، با برکناری سعادتمند، به عنوان سرپرست معرفی گردید و در همان دوره نیز حواشی را تجربه کرد. وی با مصاحبه جنجالی علیه علی کریمی خشم هافبک فصل گذشته تیم را برانگیخت و باعث واکنش وی شد. در ادامه، این مدیر با فرشید اسماعیلی دچار چالش شد و حتی هنوز هم تکلیف این بازیکن را برای کادر فنی تعیین ننموده و همین نشان دهنده کم تجربگی در امور اجرایی باشگاهی مثل استقلال است که با توجه به نداشتن سابقه مدیریتی، قابل پیش بینی بود.

مدیرعامل کنونی سابقه خزانه داری فدراسیون دوومیدانی را هم در کارنامه خود دارد، اما بدون شک مدیریت باشگاهی، چون استقلال با خزانه داری یک فدراسیون زمین تا آسمان متفاوت است. وی باشگاهی را تحویل گرفته که ساختاری ندارد. وی در مدت سرپرستی خود به جای ساختارسازی، تنها رئیس آموزشگاه (فریاد شیران به جای مراغه چیان) را تغییر داد که البته تغییر قابل توجهی به شمار نمی رفت و اوضاع این باشگاه را سامان نمی داد.

با این شرایط، حرف کارشناسان در خصوص انتخاب مددی به واقعیت نزدیک می گردد که وزارت ورزش حتی گزینه ای حداقلی برای استقلال پیدا نکرد؛ هر چند شاید مسائل پشت پرده در این انتخاب بی تاثیر نباشد!

* آصفی چگونه به استقلال یاری می نماید؟

انتخاب دیگر برای هیات مدیره استقلال، حمیدرضا آصفی است. او با سابقه دیپلماتیک وارد هیات مدیره شده، اما بازنشسته است. از طرفی تعیین نیست در چه زمینه ای قرار است به استقلال یاری کند؟ آیا صرفا آصفی برای مذاکرات بین المللی جذب هیات مدیره شده که البته این موضوع بعید است، چون استقلال یکی دو پرونده مهم بین المللی در فیفا دارد که مربوط به استراماچونی و پادووانی است. بدون شک شکایت مربی مثل استراماچونی آنقدر سفت و سخت هست که روابط دیپلماتیک اثری در پرونده غرامت این مربی ایتالیایی نداشته باشد.

* مقصر این انتخاب ها چه کسانی هستند؟

اینکه افرادی مثل هادی زبده شیرکوهی که خودش بار ها اعلام نموده بود تمایلی به ماندن در این پست ندارد یا انتخاب فردی که آخرین رزومه فوتبالی اش مشاور بین الملل فدراسیون در پرونده های شکست خورده بین المللی بوده (حمیدرضا آصفی) و یا عضوی مثل حجت نظری که بیشتر سبقه سیاسی داشته چه یاریی به استقلال می نماید که وزارت ورزش و جوانان دست روی چنین گزینه هایی گذاشته است؟

آیا وزارت ورزش از انتخاب نفراتی که در چند سال گذشته برای هیات مدیره استقلال جز ایجاد حاشیه، خنثی بودن و کسب شهرت چیزی نداشته اند، درس نگرفته است؟ سوال اینجا است که موفقیت از نگاه وزارت ورزش برای باشگاه پرطرفداری مثل استقلال چگونه ترسیم می گردد که مدیری بی تجربه و بی کارنامه مثل مددی و افرادی بازنشسته و سیاسی در راس هرم مدیریت این باشگاه انتخاب می شوند؟ به نظر می رسد در اواخر دوران حضور مدیران وزارتخانه باز هم شاهد اتفاق خاصی در جهت رشد و موفقیت نباشیم؛ اتفاقی که در این چند سال طرفداران باشگاه استقلال را شدیدا آزرده خاطر نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 724

به "چرا وزارت ورزش بازنشسته ها و بدون کارنامه ها را مدیر استقلال می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا وزارت ورزش بازنشسته ها و بدون کارنامه ها را مدیر استقلال می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید