پاسخ گوترش به احتمال میانجی گری اش میان ایران و آمریکا

به گزارش اخبار نجوم، دبیرکل سازمان ملل از ایران و آمریکا خواست تا از بن بست فعلی بر سر توافق هسته ای خارج شوند، اما گفت که انتظار نتیجه سریع ندارد.

پاسخ گوترش به احتمال میانجی گری اش میان ایران و آمریکا

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش ایسنا به نقل از Deccan herald، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل روز پنج شنبه در کنفرانسی خبری در پاسخ به احتمال میانجی گری میان ایران و آمریکا اظهار داشت: کار های زیادی باید انجام شود، اما انتظار راهکار سریع ندارم.

گوترش ادامه داد: من باور دارم که همگی یعنی تمام کسانی که وارد برجام شده اند و دیگر طرفین باید با یکدیگر برای کاهش تردید ها به منظور مواجهه با دشواری ها و موانع همکاری کنند.

وی بدون اشاره به احتمال میانجیگری گفت که این مسئله دارد در جهت رسیدن به راهکاری حرکت می کند که در آن ما توافقی خواهیم داشت که برای صلح و ثبات در خلیج (فارس) و جهان ضروری است.

دبیرکل سازمان ملل با ابزار تاسف نسبت به زیر سوال رفتن توافق هسته ای بیان نمود: برجام یک پیروزی بزرگ دیپلماتیک و عنصری ضروری برای صلح و ثبات در خلیج (فارس) بود.

وی ادامه داد: واضح است که دشواری ها و موانعی وجود دارد. مسائل پیچیده تر شده اند چراکه آمریکا توافق را ترک و اقدامات بیشتری اتخاذ کرد. در این زمان ایران نیز گام هایی برای توسعه توانایی های هسته ای خود برداشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 792

به "پاسخ گوترش به احتمال میانجی گری اش میان ایران و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ گوترش به احتمال میانجی گری اش میان ایران و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید