ورود سامانه بارشی جدید به کشور

به گزارش اخبار نجوم، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا (5 اسفند) گفت: این سامانه سبب خواهد شد که بارش برف و باران در برخی مناطق کشور شدت گیرد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

به گزارش ایسنا، صادق ضیاییان اظهار کرد: طی 24 ساعت آینده در برخی مناطق واقع در سواحل دریای خزر و برخی نقاط کرمان و طی روز سه شنبه (5 اسفند) در استان های ساحلی خزر بارش پراکنده پیش بینی می شود همچنین از اواخر وقت این روز سامانه ای بارشی از سمت جنوب وارد کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: این سامانه بارشی طی روز چهارشنبه (6 اسفند) در مناطقی از جنوب، جنوب غرب و برخی نقاط مرکز کشور سبب وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و بارش برف در ارتفاعات می شود.

ضیاییان با اشاره به اینکه طی روز چهارشنبه (6 اسفند) با شمالی شدن جریانات و ریزش هوای سرد در نوار شمالی کشور و دامنه های شمالی البرز در استان های ساحلی خزر بارش برف و باران شدت می گیرد، اظهارکرد: دریای خزر نیز طی این مدت مواج و متلاطم خواهد بود همچنین در اردبیل، برخی نقاط شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش برف پیش بینی می شود.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روز پنجشنبه (7 اسفند) در جنوب غرب، جنوب، شرق، جنوب شرق، شمال غرب، غرب، سواحل غربی دریای خزر، برخی نقاط مرکزی کشور و دامنه های جنوبی البرز بارش خواهیم داشت و شدت بارش نیز طی این روز در غرب سواحل خزر، نیمه جنوبی فارس و کرمان پیش بینی می شود.

وی افزود: طی روز جمعه (8 اسفند) بارش پراکنده در غرب، مرکز، سواحل غربی دریای خزر، دامنه های البرز و در بخش هایی از کرمان و شمال سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

ضیاییان در سرانجام درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (5 اسفند) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید و با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 14 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (6 اسفند) نیز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 832

به "ورود سامانه بارشی جدید به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی جدید به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید