مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی افزایش نمی یابد

به گزارش اخبار نجوم، پیشنهاد مصوب سازمان تأمین اجتماعی در خصوص اندازه و چگونگی افزایش سالانه مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان، هنوز در هیأت دولت، آنالیز و تصویب نشده و اخبار اعلام شده در خصوص افزایش 10 درصدی مستمری ها، ارتباطی به بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی ندارد.

مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی افزایش نمی یابد

به گزارش ایسنا، از شب گذشته با انتشار خبری از مصوبه اخیر هیأت دولت درخصوص اندازه افزایش ضریب حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال 1401، ابهاماتی در خصوص اندازه افزایش مستمری ها برای بازنشستگان و مستمری بگیران مشمول سازمان تأمین اجتماعی ایجاد شده است که به این وسیله اعلام می گردد مصوبه مذکور، ارتباطی به افزایش مستمری بازنشستگان تحت پوشش تأمین اجتماعی ندارد.

براساس اطلاعیه سازمان تأمین اجتماعی، حسب قوانین و مقررات جاری، پیشنهاد مصوب این سازمان در خصوص اندازه و چگونگی افزایش مستمری ها در امسال، با رعایت مفاد مواد 111 و 96 قانون تأمین اجتماعی، هفتم اردیبهشت ماه برای آنالیز و تصویب به هیأت وزیران ارسال شده که هنوز در هیأت دولت آنالیز نشده است. لازم به شرح است پیشنهاد افزایش مستمری بازنشستگان این سازمان؛ برای اجرا نیازمند مصوبه هیئت وزیران است که به محض تصویب آن، اطلاع رسانی درباره جزئیات و فرایند اجرای آن انجام خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 تیر 1401 بروزرسانی: 3 تیر 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1401

به "مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی افزایش نمی یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی افزایش نمی یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید