لیگ برتر فوتبال، جنگ قلعه نویی و فکری برای صدرنشینی، خاطره بازی تارتار و نکونام در خوزستان

به گزارش اخبار نجوم، دیدارهای امروز لیگ برتر فرصتی است برای تجدید دیدار سه مربی با تیم هایی که در دوره ای روی نیمکت آنها نشسته اند، مربیانی که اتفاقاً روزهای خوشی در این تیم ها داشته اند.

لیگ برتر فوتبال، جنگ قلعه نویی و فکری برای صدرنشینی، خاطره بازی تارتار و نکونام در خوزستان

به گزارش خبرنگاران، روز دوم از هفته نهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور امروز (چهارشنبه) با برگزاری سه دیدار پیگیری می شود که در زیر به آنها اشاره می شود:

نفت مسجدسلیمان - پیکان تهران

شاگردان سیدمجتبی حسینی با پیروزی هفته گذشته مقابل ماشین سازی در سرمای تبریز موقعیت خوبی برای خود ایجاد کردند، اما بار دیگر مسائل مالی کام این تیم را تلخ کرد، به طوری که سرمربی نفت شرایط باشگاه را نامناسب توصیف کرد. این تیم فصل گذشته نیز با این مسائل دست و پنجه نرم می کرد و معین نیست چرا مسائل این باشگاه قدیمی برطرف نمی شود. نفتی که با 12 امتیاز در رده ششم است و با صدر جدول تنها سه امتیاز اختلاف دارد، امروز میزبان پیکان است. پیکانی که با 10 امتیاز در جایگاه هشتم قرار گرفته است و بد نتیجه نگرفته است، اما اشتباهات فردی بازیکنان کمی باعث نگرانی مهدی تارتار شده است. شکست برابر تراکتور و تساوی مقابل سایپا ترمز پیکانی ها را کشیده است و امروز قصد دارند با سرعت بیشتری در بین تیم های مدعی قرار بگیرند. نکته جالب توجه این بازی رویارویی مهدی تارتار با تیم فصل گذشته اش است، تیمی که با تارتار بسیار خوب نتیجه گرفت و فراتر از انتظار عمل کرد.

گل گهر سیرجان - استقلال تهران

یکی از بازی های جذاب لیگ فرا رسید، جایی که استقلال باید تیم جدید امیر قلعه نویی یعنی گل گهر سیرجان روبه رو شود. استقلال پس از تساوی بدون گل برابر ذوب آهن سه بازی حساس در پیش دارد. گل گهر، آلومینیوم اراک و پرسپولیس تیم هایی هستند که استقلال باید با آنها بازی کند. اگر چه روز گذشته مدیران استقلال برای حمایت از محمود فکری به محل تمرین استقلال رفتند، اما فکری و دستیارانش خوب می دانند ادامه این فرایند خیلی مطلوب هواداران و باشگاه نیست.

فکری در تمرینات روزهای گذشته به بازیکنانش تأکید کرد که از فضای مجازی فاصله بگیرند و در سه دیدار پیش رو تنها به پیروزی فکر کنند. فکری برای بازی امروز چهار بازیکن کلیدی اش را در اختیار ندارد، شیخ دیاباته، داریوش شجاعیان و محمد نادری مصدوم هستند و قرار است برای دربی آماده شوند. سیاوش یزدانی نیز به دلیل مسائل انضباطی همراه تیم به سیرجان سفر نکرد. فکری برای تقابل با سرمربی سابق خود چاره ای جز پیروزی ندارد و بدون شک عدم نتیجه گیری تیم استقلال را وارد بحران می کند.

تیم قلعه نویی با وجود حضور در صدر جدول نواسانات زیادی در هفته های اخیر داشته که آخرین آن تساوی برابر ذوب آهن بوده است. گل گهر برای اینکه رسماً خودش را به عنوان تیم مدعی معرفی کند، به دنبال شکست استقلال در ورزشگاه خانگی است. در خط حمله این تیم، گادوین منشا به معنای واقعی یک ستاره بوده و می خواهد مقابل تیم سابقش استقلال فرایند گلزنی هایش را ادامه دهد. از دیگر تقابل های جذاب، روبه رو شدن میلاد زکی پور با هم تیمی های سابقش است، بازیکنی که در استقلال با انتقادهای زیادی روبرو بود، اما در گل گهر به حدی خوب کار کرده که فکری نیز در صحبت هایش به آن اشاره کرده است. آرمین سهرابیان مدافع گل گهر هم که سابقه بازی در استقلال را دارد، به دلیل اخراج در بازی با ذوب آهن در این دیدار حضور نخواهد داشت. بهنام برزای دیگر استقلالی سابق تیم گل گهر است که باید برابر این تیم به میدان برود.

دیدار گل گهر سیرجان - استقلال جنگ صدرنشینی است. در این جنگ اگر شاگردان قلعه نویی پیروز شوند، فاصله شان با استقلال به پنج امتیاز می رسد. اگر هم استقلال پیروز شود به تنهایی و با یک بازی کمتر در صدر جدول قرار می گیرد که می تواند پلی برای فاصله دریافت از دیگر تیم ها باشد. استقلال هم اکنون با 12 امتیاز در رده چهارم قرار گرفته است.

تراکتور تبریز - شهر خودرو

بازی امروز تراکتور - شهر خودرو یک نکته قابل توجه دارد. در حال حاضر سرمربیانی روی نیمکت این دو تیم نشسته اند که تا سال گذشته بازی می کردند و حتی هنوز به صورت رسمی از جهانی فوتبال به عنوان بازیکن خداحافظی نکرده اند! مسعود شجاعی و مهدی رحمتی سال ها در تیم ملی هم بازی بودند و امسال بدون اینکه کارت مربیگری داشته باشند، به عنوان سرمربیان تیم های مدعی تراکتور و شهر خودرو انتخاب شده اند. هر دو تیم شرایط خیلی ایده آلی ندارند، به خصوص شهر خودرو که در سه دیدار گذشته خود تنها صاحب یک امتیاز شده است. تراکتور هم هفته گذشته در آبادان به صنعت نفت باخت تا بهترین فرصت برای رسیدن به صدر جدول را از دست بدهد. تراکتور با 12 امتیاز در رده پنجم ایستاده است و شهر خودرو با هشت امتیاز در جایگاه سیزدهم.

امروز همچنین یک دیدار معوقه از هفته هشتم برگزار خواهد شد که در زیر به آن اشاره می شود:

فولاد خوزستان - نساجی قائمشهر

نکونام هم مانند مهدی تارتار امروز با تیمی روبه رو می شود که خاطرات زیادی از حضور در آن دارد. نساجی، تیمی که با نکونام لیگ رجحان شد و به حسرت چندین و چند ساله سرانجام داد. البته نساجی امروز با تیم زمان نکونام تفاوت زیادی دارد، اما رویارویی با تیمی که اتفاقاً حضور در آن نقطه ای روشن در کارنامه کاپیتان سابق تیم ملی به ثبت رساند، بی شک خالی از لطف نیست. برنامه و هدف نکونام در این بازی معین است، رسیدن به پیروزی برای جا نماندن از کورس مدعیان، حتی اگر حریف نساجی باشد، تیم خاطرات خوش. نساجی هم امیدوار به کسب امتیاز است با پشتوانه تک امتیازی که هفته گذشته از پرسپولیس در دیداری معوقه از هفته پنجم گرفت. فاضلی باید بداند، شرایط محیطی و رقابتی متفاوتی امروز انتظار تیمش را می کشد و برای کسب امتیاز باید بیشتر از بازی عصر بارانی مقابل پرسپولیس تلاش کنند.

برنامه بازی های روز دوم از هفته نهم و یک بازی از هفته هشتم لیگ برتر به شرح زیر است:

چهارشنبه 10 دی

هفته نهم

نفت مسجدسلیمان - پیکان تهران

داوران: رضا کرمانشاهی، سعید علی نژادیان، مهدی شفیعی و وحید سیفی

کمک داور اضافی 1 و 2: جواد رحیم زاده و ایمان کهیش

ناظر داوری: ایرج نظری

گل گهر سیرجان - استقلال

داوران: محمدرضا اکبریان، علیرضا ایلدروم، محمدعلی پورمتقی و نجف پناهی

کمک داور اضافی 1 و 2: محمدحسین ترابیان و وحید صالحی

ناظر داوری: حسن کامرانی فر

تراکتور تبریز - شهر خودروی مشهد

داوران: سیدرضا مهدوی، محمدرضا منصوری، احد سلطانی و حمیدرضا کنعانی

کمک داور اضافی 1 و 2: پیمان فرخی مهر و عباس راکی

ناظر داوری: حسین نجاتی

هفته هشتم

فولاد خوزستان - نساجی قائمشهر

داوران: محمدحسین زاهدی فر، آرمان اسعدی، یعقوب سخندان و جلیل شعرانی

کمک داور اضافی 1 و 2: روح اله شریفی و علی ابراهیمی

ناظر داوری: محسن قهرمانی

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 741

به "لیگ برتر فوتبال، جنگ قلعه نویی و فکری برای صدرنشینی، خاطره بازی تارتار و نکونام در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر فوتبال، جنگ قلعه نویی و فکری برای صدرنشینی، خاطره بازی تارتار و نکونام در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید