لیدوکائین چیست؟ (استفاده از اسپری لیدوکائین برای دیرانزالی)

به گزارش اخبار نجوم، لیدوکائین (Lidocain) نوعی داروی بی حس کننده است که در مواردی مثل دندانپزشکی کاربرد دارد. از اسپری لیدوکائین برای دیرانزالی استفاده می شود.

لیدوکائین چیست؟ (استفاده از اسپری لیدوکائین برای دیرانزالی)

سرویس سلامت - به جرات می توان گفت نداشتن روابط جنسی رضایت بخش عامل بسیاری از طلاق های امروزی شده است. گاه فرد بدون توجه به همسر و شریک جنسی خود تنها به دنبال پاسخگویی به امیال جنسی خود می باشد و این امر علاوه بر ایجاد سردی در روابط جنسی باعث سرد شدن همسر در روابط معمول زندگی هم می گردد.

دیر انزالی یکی از مسائلی است که بسیاری از زوج ها را از داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش منع کرده است. در چند سال اخیر محصولات مختلفی برای رفع این مشکل روانه بازار شده است که یکی از آن ها اسپری لیدوکائین است. برای افزایش آگاهی در ارتباط با این دارو و اینکه استفاده از آن برای درمان مسائل جنسی چه مزایا و معایبی به دنبال دارد با خبرنگاران همراه شوید.

لیدوکائین چیست؟

لیدوکائین با نام دارویی و علمی Lidocain به عنوان یک داروی بی حسی در موارد مختلفی استفاده می گردد. اگرچه این دارو برای بیماری های مختلفی استفاده می گردد اما نباید آن را خودسرانه مصرف کرد و حتما باید با تجویز پزشک مصرف یا قطع گردد.

موارد مصرف لیدوکایین

از این داروی بی حسی در موارد مختلفی استفاده می گردد. لیدوکائین در جراحی های کوچک و دندانپزشکی به عنوان بی حس کننده موضعی مصرف می گردد که در دندانپزشکی به همراه کوکائین از پر مصرف ترین داروهاست. پماد آن در درمان دردهای موضعی مانند سوختگی ، گزش حشرات و هموروئید استفاده می گردد. همچنین این دارو برای انسداد سیستم عصبی مرکزی ، انسداد عصب ،بی حسی نخاعی در اطراف سخت شامه و یا زیر تخاع و انسداد سمپاتیک هم بسیار استفاده می گردد .

مکانیسم اثر این دارو به چه صورت است؟

متابولیسم این داروی بی حسی در کبد و تا حد کمی نیز در کلیه انجام می گیرد. شروع اثر لیدوکائین 2 تا 5 دقیقه و طول مدت اثر آن نیز متوسط می باشد و دفع آن عمدتا از کلیه و به صورت متابولیت می باشد.

استفاده از لیدوکائین در درمان زود انزالی

یکی از راه هایی که اخیرا خیلی مورد استفاده مردانی که دچار زودانزالی هستند قرار می گیرد استفاده از داروهای بی حسی مانند اسپری تاخیری لیدوکائین می باشد. لیدوکائین باید 10 تا 15 دقیقه قبل عمل جنسی استفاده گردد تا اثر کند. این داروها با بلوک کردن هدایت عصبی مانع انتقال تحریک حسی از اعصاب ناحیه استفاده می گردد و در نتیجه زمان رسیدن به انزال افزایش می یابد. باید توجه داشت که استفاده از مواد بی حسی شمشیر دو لبه بوده و استفاده زیاد و نادرست از آن ها می تواند مسائلی را برای فرد به وجود آورد.

در این شرایط مرد نه تنها از نزدیکی هیچ احساس لذتی نمی برد بلکه حتی ممکن است برای مدت کوتاهی میل جنسی خود را هم از دست بدهد و حتی قادر به انجام عمل نزدیکی هم نباشد. بنابراین در صورتی که قصد دارید از اسپری تاخیری برای درمان زود انزالی استفاده کنید باید از نوع مرغوب آن استفاده کنید.

پماد لیدوکائین چیست و در چه مواردی مصرف می گردد؟

توجه داشته باشید که استفاده از این اسپری تاخیری حدودا تا 30 دقیقه مانع انزال می گردد برای مرد شاید خیلی عالی باشد ولی برای زنان این زمان طولانی خسته کننده بوده و مطلوب نمی باشد و در برخی موارد امکان تنفر و انزجار از نزدیکی برای خانم ها وجود دارد.

عوارض داروی لیدوکائین

این دارو عوارض گوناگونی در کنار فایده هایش دارد. عوارض لیدوکائین ناشی از مقدار زیاد مصرف ، کاهش تحمل بیمار، همچنین غلظ زیاد پلاسمایی ناشی از ورود ناخواسته دارو به رگ و همچنین ناسازگاری فرد یا حساسیت مفرط می باشد. واکنش های سیستمیک با مصرف این دارو به سرعت یا با تأخیر و تا 30 دقیقه پس از تجویز دارو بروز خواهد کرد. عوارض سیستمتیک آن شامل گیجی ، تضعیف تنفسی ، تشنج و افت فشارخون می باشد. عوارض با شیوع کم در مصرف موضعی شامل سوزش ، گزش ، ورم یا حساسیت پوست به لمس، خارش و کهیر خواهد بود.

توجه داشته باشید که بی ضرری و اثربخشی مصرف این دارو در معاینات یا به کار بردن وسایل پزشکی، به مقدار مصرف صحیح، روش مناسب، و رعایت احتیاط های لازم و آمادگی جهت مقابله با مواد اضطراری بستگی دارد. در هنگام مصرف این دارو، باید وسایل احیای بیمار و سایر داروهای ضروری در دسترس باشند.

برگرفته از: webmd.com

منبع: setare.com
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 613

به "لیدوکائین چیست؟ (استفاده از اسپری لیدوکائین برای دیرانزالی)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیدوکائین چیست؟ (استفاده از اسپری لیدوکائین برای دیرانزالی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید