ضعف و بیماری استثناء هستند نه هنجار غالب، داروخانه ای شگفت انگیز درون بدن انسان

به گزارش اخبار نجوم، به گزارش خبرنگاران، هر انسانی با افکار، احساسات، خواسته ها و لحظات متحول کننده ای که تجربه می کند، بدن و مغز خود را شکل می دهد. کتاب شما شبه دارو هستید: به ذهنتان اهمیت دهید نوشته دکتر جو دیسپنزا، شما را به عمیق تر شدن در این دانش دعوت می کند تا زندگی تازه ای برای خود بسازید. این اثر که سال ها رتبه اول فروش در میان کتاب های نیویورک تایمز و آمازون را داشته، میزان کنترل ذهن بر بدن انسان را نشان می دهد و بیان می کند که ذهن تا چه اندازه می تواند قدرتمند باشد.

ضعف و بیماری استثناء هستند نه هنجار غالب، داروخانه ای شگفت انگیز درون بدن انسان

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

نویسنده کتاب های ماوراء طبیعی شدن، مغزتان را تکامل دهید، شکست عادت های کهنه و شما شبه دارو هستید، سال ها پیش تصادف سنگینی را تجربه کرد که در اثر آن 6 مهره از ستون فقراتش شکست و پزشکان معتقد بودند که دیگر قادر به راه رفتن نخواهد بود، ولی او توانست خود را به زندگی بازگرداند. در سالی که دیسپنزا تصادف کرد، شاید کمتر کسی با قوانین تغییر باور و تغییر افکار آشنا بود، اما او همیشه به قدرت و نیروی بالقوه بشر معتقد بوده و باور داشت بیماری های جسم ما، در واقع نمایی از بیماری های روح است. این باور را در خود نهادینه کرده بود که می تواند با استفاده از قدرت ذهن خود، بیماری و جراحات خود را نیز برطرف کند و همین هم باعث شد که سلامتی خود را بازیابد.

شما شبه دارو هستید، یک کتاب متافیزیکی نیست. دیسپنزا، توضیح پیرامون هر پیوند علت و معلولی را با فکر شروع می کند و با یک حقیقت زیست شناسی به پایان می برد. او این کتاب را با نقل داستانی در مورد تصادفش شروع می کند و به این نتیجه می رسد که باید آنچه به آن باور داشته را در عمل پیاده کند. اینکه بدن ما هوش خاصی در خود نهفته دارد که یکی از ویژگی های آن، داشتن قدرت شفابخشی معجزه آسا است. نویسنده در این کتاب به ما نشان می دهد که همه می توانیم در زندگی مان معجزه را تجربه کنیم. به باور او، بازسازی در عمق جان و جسم ما نهفته است و ضعف و بیماری استثناء هستند نه هنجار غالب. مغز ما پیوسته در حال تحرک است و هر ثانیه روابط عصبی تازه ای را ایجاد و روابط عصبی قدیمی را از بین می برد. دیسپنزا در این کتاب به ما می آموزد که می توانیم به طور خودخواسته، نوع این فعالیت ها را نیز تعیین کنیم و به جای اینکه نقش منفعلانه یک مسافر را بازی کنیم، راننده اتومبیل باشیم.

هفتاد درصد افکار ما منفی و اضافی هستند

جو دیسپنزا، در بخشی از کتابش درباره معجزه آزادی، خواست و انتخاب آزاد یا به عبارتی مهندسی شخصی و زیستی، نوشته است: ما باید از خودمان بپرسیم چه میزان از بیماری ها و امراض به خاطر آن روی سکه شبه داروها یعنی عوارضی که برایشان متصوریم، شکل می گیرد؟ این را هم درنظر بگیرید که تحقیقات اخیر نشان می دهد، هفتاد درصد افکار ما منفی و اضافی هستند. تعداد بیماری هایی که به علت اثرات منفی تصور شده از طریق خودمان به وجود می آیند، ممکن است بسیار ما را تحت تأثیر قرار دهد و بیش از آن چیزی باشد که ما می دانیم و می فهمیم. این ایده معنای بسیار دارد و نشان می دهد که بسیاری از شرایط، مربوط به سلامت ذهنی، فیزیکی و احساسی ما، از ناکجا می آیند...

تحقیقاتی که در چند دهه گذشته اجرا شده، به چند حقیقت بسیار مهم اشاره می کند. شما آنچه به آن فکر می کنید را تجربه خواهید کرد و وقتی این مسأله مربوط به سلامتی شما باشد، داروخانه ای که در درون بدنتان دارید، این امکان را فراهم می کند. این داروخانه به طور اتوماتیک با افکار شما هماهنگ می شود. این درمانگاه معجزه آسا، به طور طبیعی مولکول های شفادهنده را فعال می کند که به طور آماده در بدن شما وجود دارند. این مولکول ها، ترکیبات مختلفی را که برای ایجاد آثار مختلف در شرایط گوناگون طراحی شده اند را در بدن شما آزاد می کند.

ارتباط سلول ها از طریق جهان کوانتوم برقرار می شود

تحقیقات نشان داده بیشتر واکنش های بین سلولی با سرعتی بیش از سرعت نور رخ می دهد و از آنجایی که محدودیت این واقعیت فیزیکی همان سرعت نور است، این نشان می دهد ارتباط سلول ها از طریق جهان کوانتوم برقرار می شود. رابطه و واکنش بین اتم ها و مولکول ها، رابطه ای درونی را شکل می دهد که جهان فیزیکی و مادی را با میدان های انرژی در یک راستا قرار می دهد، که اینها با هم و در کنار هم، همه چیز را تشکیل می دهند. در جهان کوانتوم، ویژگی های موازی و قابل پیش بینی فیزیک نیوتونی وجود ندارد. در این جهان، تمامی پدیده ها به گونه ای همه جانبه با هم همکاری می کنند. پس براساس مدل کوانتومی واقعیت، می توانیم بگوییم همه بیماری ها حاصل کاهش فرکانس هستند.

به هورمون های استرس فکر کنید و آنها را درنظر بگیرید. وقتی سیستم عصبی شما تحت کنترل شرایط جنگ یا فرار است، احساس های مربوط به بقا باعث می شوند شما بیشتر ماده و کمتر انرژی باشید. شما فردی مادی گرا می شوید، چون واقعیت را با حواس خود تعریف می کنید. از آن انرژیِ ضروری اطراف سلول استفاده و آن را برای موقعیتی ضروری که پیش آمده انتقال می دهید و تمام توجه شما معطوف به جهان بیرون یا محیط بدن و زمان می شود. اگر شما این شرایط را برای مدتی طولانی حفظ کنید، آثار بلندمدت آن آنقدر فرکانس بدن را کاهش می دهد که بدن شما بیشتر و بیشتر تبدیل به جسم و ماده شده و انرژی آن پیوسته کاهش می یابد. این یعنی آگاهی، انرژی و اطلاعات بسیار کمتری در اختیار اتم ها، مولکول ها و مواد شیمیایی است تا آن را با هم به اشتراک بگذارند. در نتیجه شما ماده ای هستید که تلاش هایتان برای ایجاد تغییر روی ماده بی ثمر است. شما بدنی هستید که تلاش می کنید بدن را تغییر دهید، ولی هیچ موفقیتی به دست نمی آورید.

نخستین چاپ کتاب شما شبه دارو هستید: به ذهنتان اهمیت دهید با ترجمه محمدهادی آقاجانی در638 صفحه با شمارگان یک هزار نسخه به بهای 75 هزار تومان از سوی انتشارات دیموند بلورین راهی بازار نشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 395

به "ضعف و بیماری استثناء هستند نه هنجار غالب، داروخانه ای شگفت انگیز درون بدن انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضعف و بیماری استثناء هستند نه هنجار غالب، داروخانه ای شگفت انگیز درون بدن انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید