سیاهپوستانی در نقاشی عروج امام (ره)

به گزارش اخبار نجوم، امام خمینی (ره) به رنگین پوستان توجه ویژه ای داشت و از آن ها با عنوان فرزندان عزیز یاد کرد. ایشان همچنین در ماجرای تسخیر لانه جاسوسی، سیاه پوستان و زنانی که جاسوسی آنان معلوم نیست، فوراً آزاد شوند.

سیاهپوستانی در نقاشی عروج امام (ره)

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، 14 خرداد سالگرد ارتحال امام خمینی، بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی است. رهبری که در طول حیات خود همواره توجه ویژه ای به آزادی خواستار و مستضعفان عالم داشت. همان رهبری که فرمود: ما مظلومین همواره تاریخ، محرومان و پابرهنگانیم. ما غیر از خدا کسی را نداریم؛ و اگر هزار بار قطعه قطعه شویم، دست از مبارزه با ظالم بر نمی داریم.

این توجه به مستضعفان نه فقط در شعار که در عمل حضرت امام هم دیده می شد. آنجا که دانش آموزان سرخ پوست مدرسه مرکزی اسپرینگ دال در ایالت آرکانزاس آمریکا به ایشان نامه نوشتند و امام در پاسخ مرقوم کرد: فرزندان عزیز خوب دبیرستان اسپرینگ دال ایالت ارکانزاس آمریکا نامه محبت آمیز و هدیه ارزشمند شما عزیزان را دریافت نمودم. من می دانم که سرخ پوستان و سیاه پوستان در فشار و زحمت هستند. در تعلیمات اسلام فرق بین سفید و سرخ و سیاه نیست؛ آنچه انسانها را از یکدیگر امتیاز می دهد، تقوی و اخلاق نیکو اعمال نیک است...

امام خمینی در ماجرای تسخیر لانه جاسوسی هم نشان داد که حامی مستضعفان و سیاهپوستان است. آنجا که به دانشجویان تسخیرکننده لانه جاسوسی حکم داد: لکن برای آنکه اسلام برای زن ها حقوق ویژه ای قائل است، و سیاه پوستان، که عمری را تحت فشار و ظلم آمریکا به سر برده اند، و شاید به طور الزام به ایران آمده باشند، نسبت به آنان، در صورتی که جاسوسی آن ها ثابت نشده باشد، تخفیف دهید. دانشجویان عزیز، سیاه پوستان و زنانی که جاسوسی آنان معلوم نیست، به وزارت امور خارجه تحویل دهید، که فورا آن ها را از ایران خارج کنند.

حالا 31 سال از رحلت حامی سیاهپوستان عالم می گذرد. جالب اینکه در روزهای اخیر آتش خشم سیاهان آمریکا، دامان این حکومت استبدادی را گرفته است.

در سالگرد رحلت امام خمینی، بعضی نقاشی هایی را که پیرامون این شخصیت عظیم توسط هنرمندان انقلابی تصویر شده است، مرور می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 374

به "سیاهپوستانی در نقاشی عروج امام (ره)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاهپوستانی در نقاشی عروج امام (ره)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید