درآمد گزارشگرهای ورزشی جهان چقدر است؟

به گزارش اخبار نجوم، گزارشگرها و خبرنگاران ورزشی همواره نقش مهمی را در انتقال درست و بی طرفانه اطلاعات، درباره رویدادهای ورزشی و بازیکنان تیم ها، به علاقمندان ورزش ایفا نموده و با توجه به وظایف خطیری که به آنها محول شده است، همواره یکی از پرسش ها درباره این قشر این بوده که چقدر درآمد دارند؟

درآمد گزارشگرهای ورزشی جهان چقدر است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، گزارشگر و خبرنگار ورزشی را به عنوان فردی می شناسیم که اطلاعات ورزشی را جمع آوری می نماید، با ادبیات خودش به نگارش درمی آورد و آن ها را یا در جریان گزارش یک مسابقه ورزشی برای تلویزیون و یا به صورت مکتوب (در قالب یک مقاله و خبر) با مخاطبانش به اشتراک می گذارد. و البته در این جهت، داشتن سابقه و زمینه ورزشی، می تواند فرصت های شغلی بهتری را برای این دسته از گزارشگرها فراهم کند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده در وبسایت پی اسکیل، درآمد سالانه یک گزارشگر ورزشی در کشوری مانند ایالات متحده آمریکا در سال 2021، حدود 38 هزار دلار است و این مبلغ به طور سالانه برای افراد مختلف بین 27 تا 68 هزار دلار تفاوت دارد.

به طور معمول گزارشگرها و خبرنگاران ورزشی یکی از مدارک دانشگاهی خود را در رشته های مرتبط با این حرفه همچون روزنامه نگاری و یا ارتباطات کسب می نمایند، همچنین بعضی از فعالان این حرفه، مدارک تکمیلی در حوزه ورزش دارند.

گستره فعالیت گزارشگرهای ورزشی، تلویزیون های منطقه ای و یا ملی، روزنامه ها، رادیو و یا نهادهای آنلاین را شامل می گردد. در این حرفه، گزارشگر اطلاعات مورد احتیاج درباره نتایج و امتیازهای بازی، آسیب دیدگی بازیکنان، تغییر در ترکیب تیم ها و سایر اطلاعات مربوطه را ارائه می دهد و همچون حرفه ای های حوزه روزنامه نگاری باید از صحت اطلاعات اطمینان حاصل نموده و جدیدترین اطلاعات موجود را گزارش کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1019

به "درآمد گزارشگرهای ورزشی جهان چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد گزارشگرهای ورزشی جهان چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید