خبرنگاران فاز دوم طرح آبرسانی به محلات عشایری در نهبندان آماده افتتاح است

به گزارش اخبار نجوم، بیرجند - خبرنگاران - فاز دوم طرح آبرسانی به محلات عشایری خواجه منجیکوه در شهرستان نهبندان به عنوان بزرگترین پروژه حوزه عشایری خراسان جنوبی در دهه فجر با حضور رییس سازمان امور عشایر ایران به بهره برداری می رسد.

خبرنگاران فاز دوم طرح آبرسانی به محلات عشایری در نهبندان آماده افتتاح است

مدیرکل دفتر استاندار خراسان جنوبی روز شنبه از سفر 2 روزه معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان امور عشایر ایران به این استان اطلاع داد و گفت: سفر به نهبندان، شوسف و سربیشه برای افتتاح 2 پروژه کلیدی در حوزه عشایری از جمله برنامه های سفر شاهپور علائی مقدم به خراسان جنوبی است.

احمد محبی اضافه کرد: رییس سازمان امور عشایر کشور فردا (یکشنبه شب) وارد استان می گردد و بلافاصله در نشست شورای عشایری به ریاست استاندار حضور پیدا می نماید.

وی اعلام کرد: بنا به اطلاعات ارائه شده از حوزه اداره کل امور عشایر استان، این مجموعه در دهه فجر سال جاری 36 پروژه با اعتبار 20 میلیارد تومان را در سطح استان اجرا می نماید.

مدیرکل دفتر استاندار خراسان جنوبی گفت: فاز دوم طرح آبرسانی به محلات عشایری خواجه منجیکوه در شهرستان نهبندان به عنوان بزرگترین پروژه حوزه عشایری استان در دهه فجر سال جاری با اعتبار 17 میلیارد و 500 میلیون تومان و با حضور استاندار و رییس سازمان امور عشایر کشور به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: این طرح برای آبرسانی به 14 محله عشایری اجرا شد و آب بهداشتی و سالم مورد احتیاج 280 خانوار و جمعیتی بالغ بر هزار و 500 نفر را تامین می نماید.

محبی گفت: عملیات اجرایی طرح آبرسانی به خواجه منجیکوه در اسفند سال 98 آغاز شد که فاز اول این طرح در هفته دولت سال جاری به بهره برداری رسید و فاز دوم نیز در سفر معاون وزیر جهاد کشاورزی افتتاح می گردد.

وی اضافه کرد: افتتاح طرح آبرسانی به محله عشایری تیغناب در بخش درح شهرستان سربیشه از دیگر برنامه هایی است که برای این سفر پیش بینی شده است.

مدیرکل دفتر استاندار خراسان جنوبی گفت: اگرچه جمعیت برخوردار از این پروژه اندک و در حد 19 خانوار است اما به جهت اهمیت موضوع و تاکید دولت بر رعایت اصل عدالت اجتماعی، آبرسانی به این محله عشایری در برنامه های استان نهاده شد.

وی اعلام کرد: برای اجرای این پروژه شامل حفر چاه و لوله گذاری، احداث منبع ذخیره، نصب پمپ خورشیدی، بهسازی قنات و ساخت آبشخور 350 میلیون تومان هزینه شده است.

محبی اضافه کرد: این پروژه از جمله پروژه هایی است که در قالب تفاهم نامه محرومیت زدایی بخش درح و با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) اجرا شد و 100 میلیون تومان از اعتبار مورد احتیاج پروژه توسط این دستگاه تعیین تامین شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 804

به "خبرنگاران فاز دوم طرح آبرسانی به محلات عشایری در نهبندان آماده افتتاح است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فاز دوم طرح آبرسانی به محلات عشایری در نهبندان آماده افتتاح است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید