معین کف عرضه در بورس کالا به جای اعمال محدودیت صادراتی

به گزارش اخبار نجوم، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قرار است وزارت صنع، معدن و تجارت پیشنهاداتی را برای تکمیل طرح فولادی مجلس ارائه دهد.

معین کف عرضه در بورس کالا به جای اعمال محدودیت صادراتی

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

روح الله ایزدخواه، عضو کمیسیون صنایع مجلس در خصوص جلسه روز یکشنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای بررسی طرح تولید پایدار زنجیره فولاد که کلیات آن اخیراً در صحن علنی مجلس تصویب شده، گفت: هیچ بحثی در خصوص لغو یا به تعویق افتادن طرح مجلس مطرح نیست و فقط با توجه به اینکه آقای سعدمحمدی به تازگی به عنوان سرپرست معاونت امور معدنی وزارت صمت انتخاب شده، مقرر شد پیشنهاداتی بخصوص برای ماده یک و 4 طرح از سوی این وزارتخانه به کمیسیون ارائه شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: طرح در دستور کار بررسی کمیسیون است و کار جلو می رود و اگر بحث بودجه مطرح نباشد به احتمال زیاد هفته آینده نیز جلسه ای در رابطه با این طرح در کمیسیون خواهیم داشت.

وی درباره برخی نگرانی ها مبنی بر اینکه طرح مجلس منجر به محدودسازی صادرات فولاد می شود، شرح داد: در طرح مجلس مطرح شده بود که تولیدکنندگان فولاد همه تولید را در بورس عرضه کنند و اگر مازادی ماند، صادر کنند اما در بررسی های اولیه کمیسیون مقرر شد تولیدکنندگان یک کف عرضه ای به بورس داشته باشند و بعد از آن امکان صادرات وجود داشته باشد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 789

به "معین کف عرضه در بورس کالا به جای اعمال محدودیت صادراتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین کف عرضه در بورس کالا به جای اعمال محدودیت صادراتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید