تبدیل لنج بندر کنگ به هتل سه ستاره شناور

به گزارش اخبار نجوم، شهردار بندر کنگ و مدیر پایگاه میراث جهانی دانش لنج سازی و دریانوردی خلیج فارس، از تبدیل لنج صدساله و احیاشده بوم به هتل شناور سه ستاره اطلاع داد.

تبدیل لنج بندر کنگ به هتل سه ستاره شناور

ایوب زارعی، شهردار بندر کنگ و مدیر پایگاه میراث جهانی دانش لنج سازی و دریانوردی خلیج فارس، اعلام نمود که لنج بوم صدساله ای که شهرداری بندر کنگ خریداری و احیا نموده بود، به عنوان یک اقامتگاه شناور با استانداردهای هتل سه ستاره فعالیت خواهد نمود. وی در این رابطه اذعان داشت:

ما لنج قدیمی بوم را به صورت صددرصد تعویض کردیم. حتی شلمون های لنج تا 80 درصد نوسازی شد. هرچند که هنوز بخش های بالای این لنج مانده و قدیمی است؛ اما ایستایی این لنج تا صددرصد افزایش پیدا کرد. ما این کار را انجام دادیم تا سازمان بنادر و دریانوردی، آن را به عنوان نمونه ببیند و سازمان های مربوطه نیز تائیدیه های لازم را برای فعالیت این لنج بدهند.

زارعی با تاکید بر توانایی احیای لنج های قدیمی و استفاده از آن ها به عنوان اقامتگاه شناور سه ستاره، اظهار کرد:

برای دستورالعمل استفاده از این لنج ها به عنوان اقامتگاه یا کاربری گردشگری نیز منطقه آزاد کیش با ما مشارکت کرد. این دستورالعمل را به سازمان بنادر و دریانوردی برای تصویب ارسال می کنیم.

شهردار بندر کنگ در مورد انتقادها علیه خریداری لنج قدیمی صدساله، اظهار داشت:

زمانی که شهرداری بندر کنگ، بوم صد ساله ای را خریداری کرد همه گفتند چرا وقتی قرار است این لنج از بین برود، آن را خریدید؟ می توانستید این هزینه را برای یک لنج سالم بگذارید. پاسخم این بود که ما چه بخواهیم و چه نخواهیم به سمتی می رویم که تکنولوژی و امکانات در حال پیشرفت است و شناورهای فلزی جای این لنج های چوبی را می گیرد، ولی اگر در زمینه گردشگری کار کنیم، می توانیم از دانش لنج سازی حفاظت کنیم و یک فعالیت گردشگری متنوعی داشته باشیم که با سایر کشورها رقابت کند.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 5 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1349

به "تبدیل لنج بندر کنگ به هتل سه ستاره شناور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل لنج بندر کنگ به هتل سه ستاره شناور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید