با تعدادی از کارناوال های مشهور و برتر اروپا آشنا شویم

به گزارش اخبار نجوم، کارناوالهای اروپا فرصتی برای پوشیدن لباسهای زیبا و پایکوبی و شادمانی قانونی در خیابانها هستند. بسیاری از بهترین کارناوال های اروپایی در زمان Mardi Gras برگزار می شوند. این زمانی است که کاتولیکهای روم بطور سنتی برای آخرین بار به میهمانی می پیوستند، قبل از آنکه زمان توبه آنها فرا برسد. با ما در مقاله کارناوال های مشهور و برتر اروپا همراه شوید تا شما را با تعدادی از معروف ترین کارناوال های اروپایی آشنا کنیم. قطعا، این آشنایی برایتان جالب خواهد بود.

با تعدادی از کارناوال های مشهور و برتر اروپا آشنا شویم

با ما سفر کنید و با تور اروپا نوروزی از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

فهرست مطالب

کارناوال دبنچباسلز فسنتآپ هلی آکارناوال دونکرککارناوال دی ایرواسه شنبه قبل از چهارشنبه توبهسلته دل کلاچهلا پورکهیدبوساجارز

کارناوال دبنچ

سازمان یونسکو این کارناوال را در سال 2008 بعنوان شاهکار میراث معنوی بشریت ثبت کرد. از جالب ترین قسمتهای این مورد از کارناوال های مشهور و برتر اروپا، راهپیمایی 1000 نفره ژیل ها است. از ساعت 4 صبح، مردها از شهرهای استان انویت بلژیک با لباسهای شیک و ماسک تا شب در خیابانها راهپیمایی نموده و به سمت تماشاچیان پرتقال پرتاب می نمایند.

باسلز فسنت

در طی این کارناوال، بسیاری از موسسات 24 ساعته باز بوده و فضای پر جنب و جوشی را در این کارناوال بوجود می آورند. ماسکهایی که در این کارناوال بکار می فرایند، ماسکهای رایج هستند، اما باید توسط دسته های خاصی استفاده شوند؛ یعنی کسانی که در حال نواختن فلوت، درامز و دیگر سازها در خیابانها راهپیمایی می نمایند. زمانیکه چراغهای شهر باسلز سوئیس ساعت 4 صبح روشن می شوند، کلایک ها آواز می خوانند و در تاریکی کامل شهر را می پیمایند.

آپ هلی آ

آپ هلی آ که بزرگترین آتش بازی و یکی از بهترین کارناوال های اروپایی بوده، جشن نوروز در اسکاتلند است. در این جشن، ماکت کشتی وایکینگ ها در خیابانهای لروایک توسط مردان قوی هیکل جزیره کشیده می شود و در نهایت، کشتی در محلی نگه داشته شده و کل شهر برای پایکوبی گردهم می آیند و با پوشیدن لباسهای فانتزی به جشن می پردازند.

کارناوال دونکرک

این کارناوال از سال 1676 بعنوان آخرین شب نشینی برای ماهیگیران شهر، قبل از اینکه آنها قایقرانی در اطراف جزیره را برای 6 ماه متوقف نمایند، شناخته می شود. تمام دست اندرکاران این کارناوال فرانسه، لباسی فانتزی برای خواندن سرود کنت ژانت بارت به تن نموده و شهردار 500 کیلوگرم شاه ماهی را بین جمعیت پخش می نماید.

کارناوال دی ایروا

کارناوال لا توماتینا ایتالیا از معروف ترین کارناوال های اروپایی بوده که در آن، مردم به سمت یکدیگر گوجه پرتاب می نمایند. ریشه های این فستیوال به یک افسانه در قرون وسطی بر می شود. یک پادشاه فئودال شب قبل از عروسی دختری کوشش کرد تا او را برباید. نامزد دختر از او شکایت نموده و مقامات محلی نیز آن دختر را دار زدند. بخاطر این اقدام، در شهر شورشی به پا شد و آنها 1000 سال قبل با پرتاب کردن 5000000 پوند مرکبات، اعتراض خود را نشان دادند.

سه شنبه قبل از چهارشنبه توبه

زمانیکه دما در نیمه زمستان به 5- درجه سانتیگراد می رسد، لیتوانیایی ها با لباس محلی عجیب و غریب برای بزرگداشت عظمت روزهای بهاری آواز می خوانند. سه شنبه قبل از چهارشنبه توبه، مراسمی است که در کل کشور برگزار می شود و مردم لیتوانی با روشن کردن مشعل، سرد بودن هوا را نشان می دهند.

سلته دل کلاچه

سلته دل کلاچه که یکی از بهترین کارناوال های اروپایی بوده، آیین منحصر بفردی است که تاریخچه آن به دهه 1600 بر می شود. این آیین در شهر کاستیلو د مورسیا اسپانیا به عنوان جشن پرتاب بچه ها شناخته می شود. در این فستیوال، پدر و مادران نوزادان خود را روی تشکی در خیابان رها نموده و مردهایی که نماد شیطان هستند، با لباسهای زرد و قرمز و ماسکهای غول مانند از روی نوزادان می پرند.لا پورکهید

فرانسوی ها به گوشت خوک بسیار علاقمند هستند و این فستیوال هر ساله برای نشان دادن این علاقه برگزار می شود. در شهرهای جنوب غربی تری سیور بیز، شرکت نمایندگان برحسب میزان توانایی برای تقلید کردن از زندگی خوک ها قضاوت می شوند. همچنین، در این جشن مسابقه ای بین بچه خوک ها در خوردن پودینگ برگزار شده و از میهمانان با گوشت خوک پذیرایی می شود.

بوساجارز

زمستان در مجارستان بسیار سرد است. پس، تعجبی ندارد که ساکنان موهاس، برای مقابله با آن هر کاری را انجام دهند. مردم این منطقه به مدت 6 روز در ماه فوریه در خیابان با لباس و ماسکهای ترسناک رژه می فرایند و می پایکوبیند که گفته می شود این کار برای فراموشی و دور نگه داشتن هوای سرد است. قسمت اصلی این کارناوال که از کارناوال های معروف اروپایی است، در یکشنبه برگزار می شود که صدها نفر با لباسهایی مخصوص و با قایقهای پارویی در شهر رژه می فرایند. مردم در این قایقها با خود میوه و نوشیدنی حمل می نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 616

به "با تعدادی از کارناوال های مشهور و برتر اروپا آشنا شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تعدادی از کارناوال های مشهور و برتر اروپا آشنا شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید