افتتاح طرح آبرسانی به 17 روستای خراسان جنوبی، ارمغان هفته دولت

به گزارش اخبار نجوم، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی از افتتاح طرح آبرسانی به 17 روستای استان با اعتبار بیش از 62 میلیارد تومان در هفته دولت اطلاع داد.

افتتاح طرح آبرسانی به 17 روستای خراسان جنوبی، ارمغان هفته دولت

عباس زاده در قرارگاه استانی آبرسانی روستایی گفت: با بهره برداری از طرح آبرسانی به 17 روستای خراسان جنوبی با اعتبار 62 میلیارد و 700 میلیون تومان، هشت هزار و 378 نفر از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار می شوند.

او با بیان اینکه با برنامه ریزی و اقدامات اجرا شده مسائل حوزه آبرسانی روستایی استان در فصل تابستان سال جاری نسبت به سالیان گذشته کاهش چشمگیری داشته است، اضافه کرد: در مجموع تأمین آب شرب روستایی استان در فصل گرما به خوبی مدیریت شده است.

عباس زاده اظهار کرد: طرح آبرسانی به 90 روستای استان با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی از محل اعتبارات محرومیت زدایی در دست اجراست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی توضیح داد: پارسال از محل اعتبارات محرومیت زدایی 256 میلیارد تومان برای استان مصوب شد که تا به امروز 202 میلیارد تومان آن برای اجرای طرح ها تزریق شده است.

او ادامه داد: با توجه به تخصیص خوب اعتباری، مسئله ای در فرایند اجرای طرح های آبرسانی روستایی نداریم.

عباس زاده گفت: کوشش ما این است که بخش اعظمی از طرح های آبرسانی محرومیت زدایی استان تا سرانجام سال جاری تکمیل گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی مطرح کرد: باید هدف گذاری و برنامه ریزی های ما در استان به گونه ای باشد که در یک بازه زمانی معین حداقل تا سرانجام سال 1402 تمام روستا های 20 خانوار استان از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار شوند.

او بعلاوه از بالاترین حجم جذب قیر رایگان به وسیله خراسان جنوبی اطلاع داد و گفت: باید در مورد برطرف مسائل روستاییان به صورت جهادی از مرکز در پی تأمین اعتبار باشیم و با روش های مختلف این موضوع امکان پذیر است.

خبرنگاران خراسان جنوبی بیرجند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 مرداد 1401 بروزرسانی: 27 مرداد 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1449

به "افتتاح طرح آبرسانی به 17 روستای خراسان جنوبی، ارمغان هفته دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح طرح آبرسانی به 17 روستای خراسان جنوبی، ارمغان هفته دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید