ادغام بانک های نظامی در بانک سپه

به گزارش اخبار نجوم، خبرنگاران : ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح به انتها رسیده و چهار بانک انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه اقتصادی و اعتباری کوثر در بانک سپه به طور رسمی ادغام شده اند.

ادغام بانک های نظامی در بانک سپه

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، پیش از این دو بانک مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان به عنوان بانک های نظامی در بانک سپه ادغام شدند و اکنون نیز با اعلام رئیس کل بانک مرکزی مبنی براینکه ادغام رسمی سه بانک (قوامین، انصار و موسسه اعتباری کوثر) دیگر نیز صورت گرفته و ففط ارائه خدمات آن ها به مشتریان با تابلوهای بانک سپه، باقی مانده است. بنابراین، پروژه ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح به ایستگاه خاتمهی رسید.

پروژه ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، از بیش از یک سال پیش کلید خورد و در این مدت اقدامات مقدماتی آن در حال اجرا بود که در پی آن ادغام بانک های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه اقتصادی و اعتباری کوثر در بانک سپه از ماه های خاتمهی سال 1397 شروع شد و در سال گذشته نیز، در تابلوی این بانک ها عبارت وابسته به بانک سپه درج شد.

رئیس کل بانک مرکزی در ابتدای خرداد سال جاری، وعده ادغام دو بانک حکمت ایرانیان و مهر اقتصاد را طی 10 روز داده بود که این امر 12 روزه نهایی شد و با احتساب وعده آقای رییس کل برای ادغام موسسه اعتباری کوثر تا خاتمه این ماه، پرونده ادغام بانک های نظامی در بانک سپه به نیمه رسیده و با مشخص تکلیف و ادغام دو بانک باقی مانده دیگر (انصار و قوامین)، پرونده ادغام بانک های نظامی برای همواره بسته می گردد.

با این حساب، طبق جدیدترین اظهارات همتی ادغام رسمی بانک های انصار و قوانین و موسسه اعتباری کوثر صورت گرفته است اما هنوز ارائه خدمات آن ها به مشتریان با تابلوی بانک سپه نهایی نشده که پس از اتمام آنالیز ها و داوری ها نهایی می گردد و به بانک سپه می پیوندند.

بنابراین، ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح به خاتمه رسیده و چهار بانک انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه اقتصادی و اعتباری کوثر در بانک سپه به طور رسمی ادغام شده اند. همچنین، با اتمام ادغام بانک های نظامی به عنوان یکی از برنامه های اصلاح نظام بانکی، یک گام موثر در اصلاح نظام بانکی برداشته شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 512

به "ادغام بانک های نظامی در بانک سپه" امتیاز دهید

1 کاربر به "ادغام بانک های نظامی در بانک سپه" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادغام بانک های نظامی در بانک سپه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید