نمی توانم نفس بکشم؛ تکرار صحنه ای آشنا این بار در میشیگان

به گزارش اخبار نجوم، در تصاویری که درست چند روز بعد از اعلام حکم مامور قاتلِ فلوید که او را با روش فشار بر گردن به قتل رساند منتشر شده، پلیس میشیگان دیده می گردد که بعد از ضرب و شتم وحشیانه یک جوان سیاه پوست، او را تا دم مرگ با همین روش می برد.

نمی توانم نفس بکشم؛ تکرار صحنه ای آشنا این بار در میشیگان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در تصاویر جدیدی که از دوربین لباس ماموران پلیس میشیگان منتشر شده، یک جوان سیاه پوست دیده می گردد که آخرین کلمات فلوید را پیش از مرگ به زبان می آورد.

به گزارش روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، در این تصاویر که مربوط به ماه میلادی گذشته در شهر گرند رَپیدز میشگان است، در حالی که دو مامور پلیس دیاباته هود 25 ساله را گرفته اند، یک نفر دیگر به شکلی وحشیانه به صورت او مشت می زند.

به گفته پلیس، این برخورد به دلیل انداختن آشغال از سوی وی و امتناع از پایین آمدن از خودروی خود که در آن دو مرد دیگر هم حضور داشتند، اجرا شده است.

این تصاویر چند روز بعد از اعلام حکم درک شووین مامور پلیسی که جورج فلوید را با روش فشار بر گردن در شهر مینیاپولیس به قتل رساند، منتشر شده است. در این تصاویر، هود هم مانند فلوید بارها می گوید که نمی تواند نفس بکشد.

هشدار: ویدئوی زیر حاوی صحنه های آزاردهنده است.

روز سه شنبه هم یک مامور اداره پلیس شهر کلمبوس در ایالت اوهایو یک دختر نوجوان سیاه پوست با نام مِکایا برایِنت را با شلیک چهار گلوله به قتل رساند.

در همان روز، هیات منصفه دادگاه آمریکا شووین را به اتهام دو فقره قتل عمد درجه دوم و یک فقره قتل شبه عمد درجه دوم گناهکار شناخت. در صورت محکوم شدن قطعی وی، قاضی می تواند او را به تحمل 40 سال حبس محکوم کند.

در روزهای گذشته پلیس آمریکا همچنین یک پسر نوجوان 13 ساله را در محله مکزیکی نشین در غرب شیکاگو و یک جوان سیاه پوست 20 ساله را در چند کیلومتری محل قتل فلوید به ضرب گلوله به قتل رساند.

اطلاعات جمع آوری شده توسط نیویورک تایمز از پایگاه های داده های مربوط به خشونت با اسلحه، رسانه های خبری و اطلاعیه های پلیس نشان می دهد از زمانی که جلسات شهادت در مورد این پرونده از 29 ماه مارس (نهم فروردین) شروع شد تا روز شنبه، دستکم 64 نفر در سراسر این کشور به دست پلیس کشته شده اند که سیاه پوستان و لاتین تبارها بیش از نیمی از آن ها را تشکیل می دهند. تا روز شنبه، به طور میانگین در هر روز بیش از سه نفر توسط پلیس آمریکا به قتل رسیده اند.

خشونت پلیس آمریکا در کشتن رنگین پوستان هر از گاهی باعث بروز تنش و ناآرامی های گسترده در ایالت های مختلف این کشور می گردد.

فلوید یک آمریکایی آفریقایی تبار بود که روز 25 مه 2020 (12 اردیبهشت ماه 1399) حین دستگیری در شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا به دلیل آنکه افسر پلیس زانویش را روی گردن او فشار داد جان باخت. انتشار فیلمی از لحظه مرگ او خشم مردم آمریکا و سراسر جهان را به همراه داشت و به اعتراضات سراسری منجر شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 932

به "نمی توانم نفس بکشم؛ تکرار صحنه ای آشنا این بار در میشیگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمی توانم نفس بکشم؛ تکرار صحنه ای آشنا این بار در میشیگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید