درخواست باشگاه پیکان از سازمان لیگ برای تغییر زمان دیدار با هوادار

به گزارش اخبار نجوم، مدیر تیم فوتبال و مشاور اجرایی باشگاه پیکان گفت که عدم لغو بازی این تیم در هفته دوم لیگ برتر به دلیل حضور بازیکنان این تیم در اردوی تیم امید به زیان این باشگاه خواهد بود.

درخواست باشگاه پیکان از سازمان لیگ برای تغییر زمان دیدار با هوادار

به گزارش خبرنگاران، سعید دقیقی در گفت وگو با روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی پیکان در خصوص حضور سه بازیکن این تیم در فهرست نهایی تیم فوتبال امید ایران گفت: برای باشگاه پیکان باعث افتخار است که همواره با حمایت و معرفی بازیکنان جوانان پشتوانه تیم های ملی فوتبال کشور بوده و ستاره های این تیم می توانند مهره های تأثیرگذار تیم امید در مسابقات بین المللی باشند. با این وجود درخواست ما این است که تعامل مفید و سازنده ای بین فدراسیون و باشگاه ها در راستا حمایت از تیم امید شکل بگیرد.

وی اضافه نمود: یکی از نگرانی های همیشگی مربیان تیم های ملی این است که بازیکنان شان در باشگاه ها مورد استفاده قرار بگیرند و در شرایط مسابقه باشند. ملی پوشان پیکان از بازیکنان ثابت و مورد اعتماد کادر فنی هستند و در ترکیب این تیم جایگاه ویژه ای دارند. بر همین اساس غیبت این بازیکنان هم طبیعتاً به تیم لطمه می زند. شاید برخی دیگر از باشگاه ها از بازیکنان جوان کمتر و به عنوان یار ذخیره استفاده کنند، اما در پیکان سه بازیکن حاضر در اردوی تیم امید مهره های اصلی و تأثیرگذار تیم به شمار می فرایند.

مدیر تیم فوتبال پیکان گفت: در هفته های ابتدایی لیگ غیبت سه مهره اصلی برای تیم جوانی مثل پیکان تلخ و زیان بار است. درخواست ما این است که سازمان لیگ در راستای حمایت از تیم امید و باشگاه ها بازی هفته دوم مقابل هوادار را لغو کند. امکان تعویق این بازی و انجام مسابقه در تعطیلی فیفا دی وجود دارد، چرا که ما و هوادار بازیکنی در اردوی تیم ملی بزرگسالان نداریم و می توانیم در آن مقطع مسابقه خودمان را انجام بدهیم.

دقیقی اعلام کرد: فدراسیون و سازمان لیگ باید از باشگاه هایی که حامی استعدادهای جوان فوتبال کشور هستند، حمایت کنند. باشگاه هایی که روی بازیکنان جوان سرمایه گذاری می کنند، نباید از همین ناحیه متضرر شوند در حالی که ممکن است برخی از باشگاه ها متمول هیچ تمایلی به استفاده از بازیکنان جوان در ترکیب اصلی خودشان نداشته باشند و به همین دلیل بازیکنان تیم های امید و جوانان کمتر فرصت حضور در ترکیب تیم های خودشان را پیدا می کنند، چرا که مربیان باشگاه ها نمی توانند روی حضور این بازیکنان در طول فصل حساب کنند. بر این اساس فدراسیون و سازمان لیگ باید به گونه ای تصمیم گیری کنند که جوانگرایی به زیان باشگاه های سازنده تمام نشود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 تیر 1401 بروزرسانی: 25 تیر 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1419

به "درخواست باشگاه پیکان از سازمان لیگ برای تغییر زمان دیدار با هوادار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست باشگاه پیکان از سازمان لیگ برای تغییر زمان دیدار با هوادار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید