پرسپولیس پر هوادار ترین تیم آسیا

به گزارش اخبار نجوم، یک وبسایت ایتالیایی گزارشی مفصل از تیم پرسپولیس منتشر نموده و این تیم را پرطرفدارترین باشگاه قاره کهن نامیده است.

پرسپولیس پر هوادار ترین تیم آسیا

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، فوتبال در قاره آسیا یک موضوع احساسی است و بسیار هوادار دارد. این موضوع به خصوص در کشور های شرق آسیایی نظیر چین، هند و ژاپن دیده می گردد که به لطف جمعیت بالا، اعداد بسیار خوبی را هم در گردش مالی فوتبال ثبت نموده اند، اما محبوب ترین باشگاه آسیا در یکی از این سه کشور نیست.

طبق اطلاعات جمع آوری شده کنفدراسیون فوتبال آسیا، باشگاه فوتبال پرسپولیس، پرهوادارترین تیم آسیاست. باشگاهی مستقر در تهران (مرکز ایران) که در سال های اخیر دو بار به فینال لیگ قهرمانان رسیده است.

اولین فعالیت ورزشی پرسپولیس که در سال 1942 تأسیس شد، در رشته بولینگ بود. آن ها در فوتبال از میراث باشگاه شاهین استفاده کردند که یکی از مهم ترین باشگاه های کشور بود و در سال 1967 به انتها کار خود رسید.

در ابتدا رنگ پیراهن پرسپولیس برگرفته از شاهین، سفید رنگ بود، اما در ادامه به رنگ قرمز تغییر کرد. در سال 1972 آلن راجرز سرمربی انگلیسی که در رأس تیم حضور داشت، پیشنهاد داد که پیراهن پرسپولیس باید مثل آرسنال قرمز رنگ باشد و رئیس باشگاه نیز به سرعت این پیشنهاد را پذیرفت و تا به امروز نیز این رنگ حفظ شده است.

استادیوم آزادی، محل میزبانی از بازی های پرسپولیس است. استادیومی که به گفته فیفا، 78 هزار صندلی دارد، اما به گفته منابع غیر رسمی در چند بازی میزبان 100 هزار تماشاگر نیز بوده است. کنفدراسیون آسیا، این باشگاه ایرانی را پرهوادارترین باشگاه در قاره و اولین و تنها باشگاهی معرفی نموده که در چهار بازی لیگ قهرمانان حداقل 100 هزار تماشاگر را داشتند.

پرسپولیس در سال های گذشته توانسته خود را از نظر فنی در صحنه بین المللی نشان دهد. آن ها از سال 2016 تا 2021 دو بار به فینال آسیا رسیدند و پنج دوره هم قهرمان لیگ برتر شدند. شرکت آلمانی آل اشپورت تولیدکننده البسه این تیم است و شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل با گردش مالی 4.9 میلیارد دلار در سال، حامی مالی این تیم محسوب می گردد.

باشگاه پرسپولیس در مجموع 8 میلیون دنبال کننده در صفحات اجتماعی خود دارد که این عدد طبیعتا نشان دهنده تعداد طرفداران واقعی این تیم فوتبال نیست.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اسفند 1401 بروزرسانی: 11 اسفند 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1542

به "پرسپولیس پر هوادار ترین تیم آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس پر هوادار ترین تیم آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید