افزایش مراجعات بیماران کووید 19 در پایتخت، شکل گیری موج جدید کرونا

به گزارش اخبار نجوم، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، نسبت به افزایش مراجعات سرپایی بیماران کووید 19 در پایتخت هشدار داد.

افزایش مراجعات بیماران کووید 19 در پایتخت، شکل گیری موج جدید کرونا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی، گفت: آمار بیماران سرپایی نسبت به هفته گذشته 23 درصد و نسبت به روز گذشته 4,9 درصد رشد داشته است.

وی افزود: هم اکنون 2103 بیمار کرونایی در بیمارستان های استان تهران بستری هستند که 723 نفر آنان در بخش های مراقبت ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

زالی، رشد شاخص های آماری بیماران سرپایی و بستری در تهران را حاکی از شکل گیری امواج جدید بیماری برشمرد و شرایط تهران را کماکان بحرانی ذکر کرد همچنین گفت که تغییر آمار مرگ و میر بیماران نیز بین دو تا چهار هفته دیگر پیش بینی می شود.

وی تشخیص اینکه چه میزان از بیماران بستری و سرپایی مبتلا به ویروس جدید انگلیسی هستند را سخت دانست زیرا از نظر بالینی علائم افتراقی بین سویه های جدید و قبلی وجود ندارد. به خصوص بیماران بدحالی که در بدو ورود نیاز به مراقبت های ویژه دارند و یا مراجعان گروه سنی نوجوان که ظن بالینی ابتلاء به این نوع را بر می انگیزد.

زالی با وجود نظارت های جدی بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی گفت: متأسفانه در روزهای اخیر و نزدیک شدن به روزهای پایانی سال شاهد افزایش ترددهای شهری و کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی هستیم که بسیار نگران کننده است.

به گفته وی، به صورت میانگین 47 درصد افرادی که در تهران با تشخیص کرونا بستری می شوند دارای تست pcr مثبت هستند که این امر نشان دهنده چرخش جدید یا فعال تر شدن ویروس در تهران است که می تواند همان ویروس قبلی یا نوع جهش یافته باشد.

زالی با اشاره به شرایط شکننده تهران گفت: شرایط فعلی تهران به گونه ای نیست که محدودیت ها کاهش یابد یا تغییر در شیوه نامه های بهداشتی داشته باشیم. از مردم می خواهم دقیق و جدی پروتکل ها را رعایت کنند و اگر این شرایط تداوم یابد شاید مجدد مجبور به اعمال محدودیت های سخت تری باشیم بنابراین مردم باید بیش از گذشته کمک کنند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن ابراز نگرانی از حمل و نقل عمومی در شهر تهران گفت: بیش از یک میلیون نفر روزانه از مترو استفاده می کنند که علیرغم تمام تلاش مدیریت شهری رعایت فاصله گذاری در این محل مختل است و می تواند باعث گسترش شیوع بیماری شود و نیازمند توجه بیشتر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 828

به "افزایش مراجعات بیماران کووید 19 در پایتخت، شکل گیری موج جدید کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مراجعات بیماران کووید 19 در پایتخت، شکل گیری موج جدید کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید