افزایش قیمت مسکن در کشورهای اروپایی

به گزارش اخبار نجوم، داده های منتشر شده توسط مرکز آمار اتحادیه اروپا نشان می دهد که متوسط قیمت مسکن در سطح اتحادیه اروپا 4.2 درصد در سه ماهه آخر سال 2019 افزایش داشته است.

افزایش قیمت مسکن در کشورهای اروپایی

جهت دریافت خدمات ساخت الاچیق سیمانی طرح چوب با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، آنالیز شرایط مسکن کشورهای اروپایی نشان می دهد که کشورهای اروپای مرکزی در میان مدت شاهد بیشترین افزایش قیمت و کشورهای جنوبی اروپا شاهد بیشترین کاهش در قیمت مسکن بوده اند. در سه ماهه پایانی سال 2019 متوسط قیمت مسکن در 19 کشور عضو منطقه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به طور میانگین 4.2 درصد و در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا به طور میانگین 4.7 درصد افزایش داشته است. هم چنین در مقایسه با سه ماهه سوم سال متوسط قیمت مسکن در منطقه یورو 0.7 درصد و در سطح اتحادیه اروپا 0.8 درصد افزایش یافته است.

لوکزامبورگ با افزایش 11 درصدی و اسلواکی با افزایش 10.9 درصدی و کرواسی با افزایش 10 درصدی، کشورهایی بوده اند که بیشترین افزایش قیمت مسکن در سه ماهه پایانی سال قبل را تجربه نموده اند.

از سوی دیگر قیمت خانه در قبرس 4.8 درصد افت نموده است. قیمت مسکن طی این بازه زمانی در مالت 3.5 درصد و در مجارستان 1.5 درصد کاهش داشته است.

اگر چه شیب افزایش قیمت مسکن در کشورهای اروپایی از سال 2014 تشدید شده است اما آنالیز ها نشان می دهد که به صورت کلی، بازار مسکن در اروپا با ثبات نسبی روبرو بوده به گونه ای که از سال 2007 تا به امروز نرخ اجاره در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به طور متوسط تنها 21 درصد و نرخ فروش مسکن تنها 19 درصد افزایش داشته است.

اتحادیه اروپا شامل 27 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی، فنلاند، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 174

به "افزایش قیمت مسکن در کشورهای اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت مسکن در کشورهای اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید