3 روش رقیق کردن لاک ناخن: [تینر

به گزارش اخبار نجوم، متأسفانه لاک های ناخن با گذشت زمان و با از بین رفتن حلال های لاک در اثر تبخیر، غلیظ می شوند و این یکی از کابوس های دختر خانم هاست! خصوصا اگر لاک غلیظ شده رنگ مورد علاقه شان باشد. اما می توان این فرایند را معکوس کرده و این مشکل را حل کرد. در این مقاله، به بررسی روش های مؤثر رقیق کردن لاک ناخن خواهیم پرداخت.

3 روش رقیق کردن لاک ناخن: [تینر

3 روش کاربردی رقیق کردن لاک ناخن

روش های مختلفی برای این کار وجود دارد اما ما در ادامه تنها به بیان سه روش که به بافت لاک آسیب نمی زند و ساده و عملی است خواهیم پرداخت.

1. چگونه لاک ناخن را با تینر ناخن رقیق کنیم؟

اصلی ترین و بهترین روش برای رقیق کردن و ترمیم لاک های غلیظ، استفاده از تینر لاک ناخن است. رقیق کننده های لاک ناخن، مواد شیمیایی حلالی هستند که به لاک ناخن اضافه می شوند تا آنها را روان تر و صاف تر کنند.

لاک های ناخن پس از باز شدن معمولاً با گذشت زمان غلیظ تر می شوند. زیرا آنها از حلال های فرار ساخته شده اند که به راحتی در معرض هوا تبخیر شده و مقداری از مایعات خود را از دست می دهند و در نتیجه غلیظ تر می شوند.

نکته مهمی که باید بدانید این است که تینر های مختلفی برای لاک ژل ها و لاک های معمولی وجود دارد. بنابراین بهتر است قبل از استفاده، مواد تشکیل دهنده لاک و تینر را چک کنید و مطمئن شوید که استفاده از کدام نوع تینر برای لاک شما مناسب است. با اضافه کردن تدریجی چند قطره از تینر به لاک و تکان دادن آن، می توانید لاک خود را رقیق کنید. خوشبختانه بیشتر رقیق کننده های لاک ناخن طوری ساخته شده اند که بر روی رنگ لاک تأثیر چندانی نمی گذارند.

فقط یادتان باشد که نباید لاک را با شدت تکان دهید چون اینکار باعث می شود حباب هایی در آن ایجاد شود و یکدستی لاک از بین برود.

مطلب پیشنهادی:بهترین راه پاک کردن لاک از روی فرش

2. چگونه لاک ناخن را با استفاده از الکل رقیق کنیم؟

یکی از بهترین گزینه ها برای رقیق کردن لاک ناخن، افزودن مقداری ایزوپروپیل الکل به آن است. برای این کار می توانید از الکل استفاده کنید و 2 قطره ایزوپروپیل الکل را به لاک خود اضافه کنید و سپس به تکان دادن لاک ادامه دهید.

در مرحله بعد، پولیش لاک را بررسی کنید تا ببینید آیا لاک به اندازه دلخواه رقیق شده یا نه. اگر به اندازه کافی رقیق نشده بود، می توانید الکل بیشتری اضافه کنید و دوباره آن را تکان دهید.

در نهایت، هنگا می که لاک شما قوام مناسبی پیدا کرد، اجازه دهید 20 دقیقه به حال خود بماند و بعد از آن استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی:اشتباه رایج در پدیکور

الکل چگونه لاک ناخن را رقیق می کند؟

دو حلالی که با استفاده از آنها می توان لاک ناخن را رقیق کرد عبارتند از ایزوپروپیل الکل و اتیل استات. هر دو ماده، جز ترکیب اصلی بیشتر لاک ها می باشند. بنابراین با افزودن چند قطره الکل به لاک می توانید مقداری از الکل از بین رفته را جایگزین کنید.

نکته مهم در مورد ایزوپروپیل الکل این است که حلالی بسیار شبیه به اتیل استات است، بنابراین می تواند تا حدودی به عنوان حلال جایگزین برای آن عمل کند.

در واقع به دو دلیل بالاست که با افزودن الکل به عنوان یک رقیق کننده به لاک ناخن، می توانیم لاکی روان تر و رقیق تر داشته باشیم.

برخی لاک ها که با سطح بالایی از الکل و اتیل استات ساخته شده اند، به خوبی با الکل ترکیب می شوند. این در حالی است که برخی دیگر به الکل واکنش خوبی نشان نمی دهند و حتی ممکن است با افزودن الکل، برای همیشه خشک شوند یا رنگ آنها تا حدودی زیاد از بین رفته و کدر شوند. استفاده از الکل برای رقیق کردن پولیش ها می تواند نتایج بسیار متفاوتی به همراه داشته باشد. بنابراین اگر قصد استفاده از الکل برای رقیق کردن لاک خود را دارید، با احتیاط عمل کنید.

3. چگونه لاک ناخن را با آب داغ رقیق کنیم؟

برای روان تر کردن موقت لاک خود می توانید از آب داغ استفاده کنید. هرگز شیشه لاک خود را نزدیک شعله قرار ندهید زیرا لاک ها از مواد شیمیایی قابل اشتعال ساخته شده اند. در عوض، می توانید دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا باید لاک خود را تکان دهید.
  • سپس بطری لاک ناخن را در داخل ظرفی حاوی آب گرم قرار دهید. اجازه دهید برای چند دقیقه در آب بماند.
  • گرما به روان تر شدن لاک کمک خواهد کرد.
  • در این حالت و با استراحت دادن به آن، هرگونه حباب هوا که از تکان دادن پولیش به سمت بالا ایجاد شده، از بین می رود.

اطمینان حاصل کنید که آب خیلی داغ نیست، آب بسیار داغ یا در حال جوش ممکن است باعث ترک خوردن و شکستن شیشه لاک ناخن شود.

نتیجه گیری

در این مطلب با سه روش رقیق کردن لاک غلیظ آشنا شدیم. البته ذکر این نکته ضروری است که استفاده از آب گرم یک راه حل بسیار کوتاه مدت است و خیلی مؤثر نیست. بنابراین توصیه می کنم برای بهترین نتیجه از رقیق کننده های لاک ناخن استفاده کنید.

منبع: آچاره
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1436

به "3 روش رقیق کردن لاک ناخن: [تینر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 روش رقیق کردن لاک ناخن: [تینر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید