شمشیر تیز چین در آسمان روس ها را مغلوب کرد!، عکس

به گزارش اخبار نجوم، ارتش چین ادعا نموده است که جنگنده رادارگریز J-20 آن می تواند به راحتی به سوپرکروز برسد؛ کارشناسان بر این باورند که این پیشرفت می تواند مزایای تاکتیکی قابل توجهی به همراه داشته باشد و قدرت موتورهای پیشرفته داخلی چین را منعکس می نماید.

شمشیر تیز چین در آسمان روس ها را مغلوب کرد!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، J-20، یک سلاح مرگبار دوربرد است که با قابلیت پنهان کاری بالا، اجازه پیدا می نماید، بدون زحمت به سیستم دفاعی هوایی نفوذ کند و تحرک بالا به آن اجازه می دهد به راحتی به سوپرکروز برسد و بعلاوه می تواند به سرعت اهداف را شناسایی کند و حملات دقیق را انجام دهد.

بنابر گفته مقامات چینی، J-20 یک شمشیر تیز در آسمان است.

بنابر گفته ژانگ ژئوفنگ، یک کارشناس نظامی چینی، J-20 می تواند سوپرکروز انجام دهد. این جنگنده به لطف طراحی آیرودینامیکی منحصر به فرد خود به علاوه موتورهای پیشرفته داخلی، دارای قابلیت مانور فوق العاده است.

توضیحات خبرنگاران : پرواز سوپرکروز، توانایی هواپیمای جت برای پرواز با سرعت فراصوت، بدون استفاده از پس سوز است. حفظ سرعت فراصوت، بدون استفاده از پس سوز، باعث صرفه جویی در مصرف سوخت می گردد و برد و استقامت و پایداری جنگنده را تا حد زیادی افزایش می دهد.

یکی دیگر از کارشناسان نظامی که خواست نامش فاش نگردد، روز دوشنبه به گلوبال تایمز گفت: سوپرکروز به این معنی است که هواپیما می تواند برای مدت طولانی بدون استفاده از پس سوز به پرواز مافوق صوت برسد و اظهار داشت که این کار مزایای مهمی در نبرد دارد، از جمله رسیدن سریع تر به مواضع رزمی که زمان کمتری به رقیب می دهد.

به گفته تحلیلگران، توانایی انجام سوپرکروز به راحتی نشان می دهد که موتورهای پیشرفته داخلی چین قدرتمندند و J-20 های مجهز به آن ها اکنون حتی از قابلیت های رزمی قوی تری برخوردارند. طبق گزارش ها، J-20های قبلی به موتورهای روسی مجهز بودند که به گفته تحلیلگران از سوپرکروز پشتیبانی نمی کردند.

منبع: globaltimes

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 خرداد 1403 بروزرسانی: 9 خرداد 1403 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1635

به "شمشیر تیز چین در آسمان روس ها را مغلوب کرد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمشیر تیز چین در آسمان روس ها را مغلوب کرد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید