به گفته ایلان ماسک، منابع محدود مریخ، ساکنان آینده این سیاره را مجبور به گیاه خواری خواهد نمود

به گزارش اخبار نجوم، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا بر اساس مطالعه ای که در خصوص برنامه های ایلان ماسک برای ایجاد یک مستعمره در مریخ صورت گرفته است، به علت منابع محدود، مستعمره نشینان آینده مریخ باید رژیم غذایی گیاهخواری داشته باشند.

به گفته ایلان ماسک، منابع محدود مریخ، ساکنان آینده این سیاره را مجبور به گیاه خواری خواهد نمود

دیلی میل نقل نموده است، ماسک شرکت اسپیس ایکس را با هدف تبدیل بشر به گونه ای چند سیاره ای در سال 2002 تاسیس کرد.

این میلیاردر از جزئیات یک سکونتگاه مریخی، از جمله ایده ساخت گنبدهای شیشه ای که به عنوان زیستگاه های موقتی برای انسان ها عمل می نمایند تا زمانی که مریخ به نحوی برای سکونت آماده و زمینی سازی گردد و بعلاوه استفاده از مزارع آب کشت برای فراوری میوه و سبزیجات سخن گفته است. آب کشت شیوه کشت گیاه بدون خاک است. در این نوع کشت متخصصان احتیاجهای غذایی گیاه را میزان گیری نموده و به جای خاک با استفاده از آبی که به گیاه داده می گردد با اضافه کردن عناصر ریزمغذی و درشت مغذی و نگه داشتن گیاه به وسیله مواد نگهدارنده بی اثر عملاً احتیاج به خاک را منتفی می نمایند.

ماسک به تایم گفته است که در اولین مرحله استعمار مریخ مردم باید به رژیم گیاهخواری روی بیاورند اما گام بزرگ بعدی ساخت یک شهر خودکفا و بردن حیوانات و سایر موجودات زمینی به مریخ است. درست شبیه به کشتی نوح. البته ما بیش از یک جفت خواهیم برد.

جان کی استریکلند از انجمن ملی فضایی می گوید برای رسیدن به هدف ماسک، پیش از آن که بتوان غذا فراوری کرد باید 5 هزار سفر انجام گردد که در هر کدام 200 تن محموله حمل می گردد. هنگامی که تمام تجهیزات منتقل شد، می توان کار بر روی فراوری غذا را شروع کرد. او می گوید برای هر نفر 2 هزار فوت مربع(185 متر مربع) زمین و 100 کیلووات انرژی ضروری است. این بدان معناست که برای خدمه ای 100 نفره که ساخت و ساز اولیه را انجام دهند باید 10 مگاوات انرژی و 215 هزار فوت مربع(20 هزار متر مربع) زمین داشت.

بیشتر بخوانید: نخستین شهر پایدار در مریخ

او پیشنهاد کرد مساحتی حدود یک میلیون فوت مربع(93 هزار متر مربع)، که در چهار طبقه مساوی پراکنده شده است، برای تغذیه 5 هزار نفر با رژیم گیاهخواری کافی است. وی اضافه کرد که اندازه قابل توجهی نیرو برای پشتیبانی از 5 هزار نفر مورد احتیاج است.

استریکلند با اشاره به احتیاج به فراوری انرژی برای وسایل نقلیه و رفت و برگشت گفته است: اندازه زیادی نیرو نیز برای فراوری سوخت مورد احتیاج خواهد بود. این نیرو باید از شکافت، همجوشی یا آرایه های خورشیدی فضایی به دست آید، زیرا هیچ سوخت فسیلی در مریخ وجود ندارد، و برپایی آرایه های خورشیدی زمینی بزرگ در نور ضعیف خورشید در مریخ کار دشواری است.

بعضی از این انرژی نیز باید برای حمایت از زمین شناسان صرف گردد. تا در پی منطقه ها دارای ذخایر معدنی مفید برای فراوری مواد مورد احتیاج برای ساخت وساز بگردند. او پیشنهاد می نماید که ناسا به جای اینکه به تنهایی کار کند، باید با اسپیس ایکس همکاری کند. استریکلند نوشت که با بزرگ تر شدن سکونت گاه در مریخ، اهمیت آن در فکر مردم روی زمین بیشتر می گردد و این سیاره به خانه دوم بشریت تبدیل می گردد.

ماسک معتقد است تغییر زیست بوم یک سیاره صدها تا هزاران سال به طول خواهد انجامید و تا آن موقع احتیاج به گنبدهای شیشه ای از بین نخواهد رفت.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1347

به "به گفته ایلان ماسک، منابع محدود مریخ، ساکنان آینده این سیاره را مجبور به گیاه خواری خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به گفته ایلان ماسک، منابع محدود مریخ، ساکنان آینده این سیاره را مجبور به گیاه خواری خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید